Kurs Docker – Prywatne repozytorium obrazów CZ.7

Print Friendly, PDF & Email

W poprzednim wpisie został przygotowany pierwszy krok dzięki, któremu możliwe zostanie utworzenie w pełni działającego prywatnego repozytorium do przechowywania obrazów.

Przygotowanie drugiej maszyny…

Druga maszyna będzie pełniła funkcję stacji roboczej, na której pracuje użytkownik, który potrzebuje dostać się do repozytorium. Użyj nazwy serwera, na którym działa repozytorium lub jej adresu IP.

Dzięki wykonaniu jednego z tych poleceń utworzysz katalog, do którego skopiujesz wygenerowany poprzednio certyfikat.

Kolejnym krokiem jest pobranie certyfikatu z serwera, który pełni rolę repozytorium. W trakcie działania polecenia konieczne będzie podanie hasła użytkownika serwera repozytorium. Tutaj ponownie polecenie należy zmodyfikować pod nazwę swojego użytkownika.

Jeżeli wszystko wykonało się bez błędów, możesz zalogować się zdalnie do repozytorium. Wymagane będzie login oraz hasło użytkownika, który został założony oraz zapisany w pliku htpasswd, w twoim przypadku będzie to testuser z hasłem password.

Po poprawnym zalogowaniu możesz przetestować umieszczanie obrazu w prywatnym repozytorium. Kolejne polecenia pobiorą obraz z publicznego repozytorium, otagują go zmieniając jego nazwę oraz umieszczą go w twoim prywatnym repozytorium.

W celu przetestowania prywatnego repozytorium usuń obraz lokalny oraz pobierz go z prywatnego repozytorium.

Na koniec możesz jeszcze użyć polecenia do wyświetlenia dostępnych obrazów. Na liście powinien pojawić się wpis dotyczący obrazy z repozytorium

To tyle, jeżeli chodzi o konfigurację prywatnego repozytorium dla obrazów Docker’a. Zapraszam na kolejny wpis dotyczący zarządzania pamięcią hosta.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT