5 najważniejszych umiejętności które trzeba znać w 2021

Print Friendly, PDF & Email

Umiejętności potrzebne w IT stale ewoluują zgodnie z wymaganiami firm. Wymagania te wynikają z rozwoju technologii. Dlatego początkujący specjaliści IT powinni zawsze być na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie umiejętności technicznych. Dlatego refleksja na temat umiejętności technicznych z roku 2020 może pomóc w znalezieniu znaczących trendów w pracy, które będą dominującymi w 2021 r.

Wybór idealnej ścieżki kariery w branży IT jest trudny, zwłaszcza bez wskazówek. Dlatego każdy kandydat powinien wziąć pod uwagę podstawowe czynniki, takie jak wykształcenie i osobiste preferencje dotyczące uczenia się technologii. Jeśli masz wszystkie wymagane umiejętności techniczne, możesz mieć lepszy wgląd w nową pracę. Jeśli umiejętności, które posiadasz, są bardzo poszukiwane, otrzymasz natychmiastowy impuls w rozwoju swojej kariery.

Pamiętaj, że technologia to rozległa dziedzina, w której znajdziesz wiele kierunków jej rozwoju. Przedstawię tutaj 5 najważniejszych (w mojej ocenie) umiejętności technicznych, które powinieneś posiadać.

Przetwarzanie w chmurze

Na tym rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na ekspertów ds. Przetwarzania w chmurze. W roku 2020 w mojej ocenie to właśnie szybkie przejście do internetu uratowało wiele organizacji. Najpopularniejszymi platformami chmurowymi w Polsce są: Amazon AWS, Google Cloud, Microsoft Azure. Każdy z tych dostawców w ciągu kilku lat w pełni wejdzie do Polski, co da możliwość znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Big data (nauka o danych)


Jeśli chodzi o listę umiejętności technicznych 2020, nie można ignorować nauki o danych ani zarządzania dużymi ich zbiorami. W rzeczywistości praca analityków Big Data jest traktowana jako jedna z przyszłościowych na świecie. Mówiąc o medianie pensji to 108 tys. $ rocznie. Danych z każdym rokiem będzie przybywać, co za tym idzie, również na specjalistów w tej dziedzinie.

GNU/Linux


Wciąż darmowy, ale przede wszystkim system o otwartym kodzie źródłowym daje większe możliwości w budowie wydajnych środowisk do zastosowań w organizacji. Dość powiedzieć, że ponad 50% instancji maszyn wirtualnych na platformie Microsoft Azure działa właśnie na systemach z rodziny GNU/Linux. Zobacz jak wygląda sytuacja na liście 500 superkomputerów czy tam znajduje się system z rodziny Microsoft?

Rodzina systemów operacyjnych na superkomputerach stan na listopad 2020

SQL

SQL – Structured Query Language, jest przystępnym i szeroko stosowanym językiem programowania. Pomaga w pobieraniu i znajdowaniu danych z relacyjnych baz danych. Opracowany przez IBM, początkowo zarządzał danymi IBM System R. Teraz służy do zarządzania serwerami Microsoft SQL i Oracle MySQL. Jeśli interesujesz się pracą z danymi, to czas poznać te najbardziej pożądane umiejętności w 2020 roku.

Cyberbezpieczeństwo

W dziedzinie cyberbezpieczeństwa stopa bezrobocia wynosi zero. Zapotrzebowanie na takich specjalistów ciągle rośnie, nie chodzi tylko o lokalną infrastrukturę, ale obecnie również o zabezpieczenie chmury obliczeniowej. Bezpieczeństwo jest szeroką specjalnością poczynając od wypuszczania bezpiecznych aplikacji, poprzez audyty bezpieczeństwa, nadzór nad siecią etc.

Podsumowanie

Powyższa lista to tylko wycinek odnoszący się do Administratora IT. Poza tym są również specjalności programistyczne czy metodologia DevOps(Sec), ale to już inna historia.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT