3 certyfikaty, które musisz mieć w 2021 roku

Print Friendly, PDF & Email

W ostatniej dekadzie byliśmy świadkami rozwoju przetwarzania w chmurze od zwykłej koncepcji do wyrafinowanej, przełomowej technologii. Teraz stała się jedną z tych technologii, które oferują lukratywne możliwości pracy dla wykwalifikowanych kandydatów. Aby skorzystać z tak atrakcyjnej oferty, kandydaci muszą zaopatrzyć się w wystarczającą wiedzę i biegłość w tej technologii. Oto najważniejsze certyfikaty chmury, które wchodzą w grę.

Certyfikaty w chmurze zapewniają nie tylko ogromne zarobki, ale także zdumiewający popyt na dzisiejszym rynku pracy IT. Jeśli aspirujesz do solidnej kariery w technologii chmurowej, uzyskanie takiego certyfikatu stało się koniecznością.

Ale w jaki sposób wybrać odpowiednią certyfikację chmury, która będzie przydatna w pracy?

AWS Certified Solutions Architect Associate

Amazon Web Services (AWS) jest nadal jednym liderów w dziedzinie przetwarzania w chmurze. Wywierając jednocześnie ogromny wpływ na zapotrzebowanie na specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje w zakresie technologii AWS. Sam AWS zapewnia 12 certyfikatów w chmurze obejmujących podstawowe, średniozaawansowane, profesjonalne i specjalistyczne poziomy trudności.

Architekt rozwiązań AWS to jeden z najlepszych certyfikatów w chmurze, który obejmuje profesjonalne certyfikaty AWS. Zaleca się, aby przed przystąpieniem do tego certyfikatu zapewnić sobie 2-letnie doświadczenie w pracy z chmurą AWS, w tym obsługę, projektowanie i rozwiązywanie problemów.

Teraz przychodzi część wynagrodzenia. Obecnie jest to jedna najlepiej płatnych certyfikacji w chmurze oferująca ogromne wypłaty nawet na poziomie podstawowym. Według portalu pracy ZipRecruiter, średnia krajowa pensja architekta na poziomie associate w Stanach Zjednoczonych wynosi około 160 000 USD rocznie.

Microsoft Certified Azure Solutions Architect

Microsoft Azure oferuje usługi SaaS, PaaS i IaaS za pośrednictwem zarządzanych przez Microsoft centrów danych. Firma Microsoft ma określone certyfikaty dla różnych stanowisk, w tym Administratora, Dewelopera i Architekta platformy Azure.

Architekt rozwiązania Azure z certyfikatem Microsoft jest jednym z certyfikatów platformy Azure opartych na rolach firmy Microsoft, które weryfikują wiedzę kandydata w zakresie obliczeń, pamięci masowej, sieci i obiektów obliczeniowych ekosystemu Azure. W sumie jest to najwyższa certyfikacja w chmurze, która wymaga wszechstronnej wiedzy i doświadczenia w zakresie technologii AWS.

Firma ZipRecruiter oszacowała, że średnie wynagrodzenie Architekta Microsoft Azure wynosi około 122 000 USD.

Google Certified Professional Cloud Architect

Google Certified Professional Cloud Architect zasługuje na duże uznanie zarówno w perspektywie kariery, jak i płac. Google zapewnia certyfikaty zarówno dla współpracowników, jak i specjalistów, umożliwiając ocenę umiejętności kandydata w zakresie Google Cloud Platform i oferowanych przez niego usług.

Professional Cloud Architect to profesjonalny certyfikat Google, który ocenia wiedzę w zakresie projektowania, zarządzania i tworzenia rozwiązań chmurowych w GCP (Google Cloud Platform).

Według doniesień średnie wynagrodzenie dla profesjonalnego architekta Google Cloud w samych Stanach Zjednoczonych wynosi około 164 000 USD.’

Podsumowanie

Oczywiście, aby zdobyć w/w certyfikaty należy przejść całą ścieżkę certyfikatów wstępnych, aby nabyć odpowiednią wiedzę, jednak przede wszystkim wartościowe jest doświadczenie. Trudno jednoznacznie stwierdzić jakiego dostawcy chmury certyfikaty zdawać w pierwszej kolejności. Trzej najwięksi obecnie gracze na rynku w ciągu kilku najbliższych lat wejdą do Polski z centrami danych, więc każdy zapewne znajdzie coś dla siebie.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT