PowerShell – przeniesienie wyłączonych kont użytkowników do innej OU w Active Directory

Print Friendly, PDF & Email

Chcesz przenieść konta użytkowników, które zostały wyłączone do specjalnej jednostki organizacyjnej? Można to zrobić za pomocą programu PowerShell. Cel jest jeden, zachowanie porządku w bazie Active Directory.

W tym wpisie pokażę, jak łatwo znaleźć wyłączone konta użytkowników Active Directory i przenieść je do określonej jednostki organizacyjnej.

Przenieś wyłączone konta użytkowników

Przenoszenie wyłączonych kont użytkowników do jednostki organizacyjnej przy użyciu programu PowerShell jest dość łatwe. Jedyną wadą jest to, że nie ma łatwej opcji wyboru konkretnych kont, wszystko albo nic. Może to spowodować przeniesienie niechcianych kont do niewłaściwej jednostki organizacyjnej, ale zawsze możesz je przenieść z powrotem

Aby wyświetlić listę wszystkich wyłączonych użytkowników, uruchom poniższe polecenie.

Aby przenieść wyłączone konta do wyłączonej jednostki organizacyjnej, uruchom to polecenie.

Podsumowanie

Jeżeli w AD znajduje się kilka wyłączonych kont, przeniesienie zajmie kilka kliknięć – przeniesienie ręczne. W przypadku większej liczby wyłączonych kont, warto użyć opisanego polecenia PowerShell.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT