Kurs PostgreSQL 11 – Podłączenie się do instancji bazy danych CZ.2

Print Friendly, PDF & Email

W poprzednim wpisie pokazałem w jak sposób podłączyć się do instancji bazy PostgreSQL poprzez cmd.

Podłączenie do instancji bazy danych

W tym wpisie zobaczysz w jaki sposób podłączyć się do bazy danych poprzez pgAdmin4. Jest to narzędzie graficzne, które niepodważalnie pomaga w codziennej pracy z bazą danych.

Odnajdujesz w menu start katalog PostgreSQL. W jego wnętrzu znajduje się pgAdmin 4.

Po uruchomieniu pgAdmin’a wpisujesz hasło dla użytkownika postgres, które utworzyłeś w trakcie instalacji.

Po poprawnym zalogowaniu się, możesz wylistować elementy bazy danych. Widzisz tam bazę (po lewej stronie), po prawej stronie widzisz natomiast parametry wydajnościowe bazy danych.

Jesteś w stanie ponownie wyświetlić wersję bazy danych, tym razem przy pomocy narzędzia GUI oraz zapytania SQL. Zaznaczasz bazę danych (postgres), a następnie z menu Tools->Query tool. W celu uruchomienia zapytania wciskasz klawisz F5 na klawiaturze lub też symbol pioruna z menu.

W dolnej części okna pojawi się log z informacją o rodzaju bazy danych.

Zapraszam do następnej lekcji, w której zaimportujemy przykładową bazę danych. Baza będzie niezbędna do dalszych ćwiczeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT