Kurs PostgreSQL 11 – Import testowej bazy danych CZ.3

Print Friendly, PDF & Email

Ostatnim krokiem przygotowań technicznych jest import testowej bazy danych.

Schemat bazy danych

Poniżej jej schemat. Plik bazy, którą będziesz później odtwarzał możesz pobrać stąd. Po pobraniu plik.zip musisz wypakować i zapisać w c:\dvdrental.tar ( w przypadku używania systemu Windows). To właśnie ten plik będziesz później importował przez pgAdmin4 .

Import bazy danych z pliku

Ostatnim krokiem jest import przez ciebie bazy danych poprzez pgAdmin 4. Na początku musisz utworzyć bazę danych o nazwie dvdrental. W tym celu w gpAdmin 4 klikasz kolejno Databases->Create->Database…

W nowym oknie wpisujesz nazwę swojej bazy oraz zatwierdzasz jej utworzenie.

Pozostałe zakładki oraz opcje pozostawiasz domyślne.

W ten sposób masz utworzoną pustą jeszcze bazę. Musisz zapełnić ją jeszcze danymi. Możesz to zrobić poprzez wykonanie pliku .sql z poleceniami. Drugim sposobem jest odzyskanie bazy danych z backupu.

W pgAdmin 4 klikasz prawym klawiszem myszy na utworzoną bazę danych i z menu wybierasz restore.

W nowym oknie wpisałeś adres archiwum z bazą w celu jej import. Po czym wybrałeś Restore.

Po kliku sekundach masz dostęp do wszystkich tabel testowej bazy. Zawiera ona 15 tabel z przykładowymi danymi, które wykorzystasz później do pokazania podstawowych oraz zaawansowanych pojęć związanych z SQL.

W następnym wpisie zajmę się poleceniem SELECT.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT