Azure AZ-900 – SaaS model chmury obliczeniowej cz.5

Print Friendly, PDF & Email

Ostatnim z głównych modeli chmury jest SaaS (Software as Service) , tutaj zaletą jest to, że nie najmniej absorbujący dla użytkownika końcowego jak również dla developera, który przygotowuje rozwiązanie.

Czym jest SaaS?

No właśnie, czy wiesz tak na szybko jakie aplikacje działają w modelu Saas? Bez zbędnych kombinacji, czy korzystasz z Office 365, MS Dynamics czy MS Teams? No właśnie to jest Saas, jesteś tylko użytkownikiem, wszystko co magiczne dzieje się bez Twojej wiedzy, wszelkie konfiguracje, aktualizacje etc. wykonuje zespół Azure. Jedyna rzecz, której potrzebujesz to wydajne łącze internetowe, reszta powinna działać.

Do czego użyjesz SaaS?

  • Przykłady użycia – BigCommerce, Salesforce, Dropbox, MailChimp, ZenDesk, DocuSign, Slack, Hubspot, Office 365, MS Teams, MS Dynamica

Zalety SaaS

  • Koszty początkowe – nie ma żadnych kosztów początkowych, a użytkownicy płacą tylko za to, co konsumują.
  • Odpowiedzialność użytkownika – użytkownicy po prostu korzystają z aplikacji; nie są odpowiedzialni za konserwację ani zarządzanie tym oprogramowaniem.
  • Odpowiedzialność dostawcy chmury – dostawca usług w chmurze jest odpowiedzialny za dostarczanie, zarządzanie i utrzymanie oprogramowania aplikacji.

Podsumowanie

SaaS jest najwydajniejszą opcją dla użytkownika, ponieważ nie musi się zupełnie martwić o utrzymanie infrastruktury, jedyne co robi to korzysta z dostarczonej aplikacji w swojej organizacji.

W kolejnym wpisie przedstawię nieco naciąganą czwartą, ale równie interesującą opcję działania infrastruktury w modelu Serverless.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT