Microsoft Azure AZ-900 zdany, 820/1000 punktów.

Print Friendly, PDF & Email

I stało się, udało mi się zdać egzamin AZ-900, czyli pierwszy, aczkolwiek nieobowiązkowy egzamin, pokazujący poziom znajomości chmury publicznej od Microsoftu. Egzamin nie był trudny, bo w sumie nie powinien, aczkolwiek jest egzaminem przekrojowym, dotyczy praktycznie wszystkich aspektów chmury Azure. Pytania zaczynają się od ogólnych definicji, czyli np.jakie istnieją różnice pomiędzy chmura publiczną, prywatną czy hybrydową. Ogólne zrozumienie regionów Azure, następnie usługi dostępne w infrastrukturze Azure, kończąc na kwestiach licencji czy wsparcia.

Egzamin jest całkowicie online, trzeba przygotować dowód osobisty lub prawo jazdy w celu identyfikacji oraz telefon (koniecznie taki z dostępem do przeglądarki stron www i internetem- wifi/mobilny), konieczne jest również podanie prawdziwego numeru telefonu, trzeba zrobić zdjęcie sobie, oraz otoczeniu w którym chcemy zdawać ten i każdy inny egzamin. Następnie akceptacja umowy licencyjnej, przykładowe pytania, aby zapoznać się z działaniem platformy i właściwy egzamin. Ja miałem 42 pytania, różnego typu: wybierz właściwą odpowiedź (A-D), wybierz poprawną z listy rozwijanej, przeciągnij i upuść oraz wybór kilku odpowiedzi (tutaj jest jasno napisane ile ich ma być). Do pytań można wrócić zaznaczając flagę w lewym górnym rogu, ale również można poprosić o feedback dla pytań. Rozwiązanie tego testu zajęło mniej niż 20 minut (maksymalnie jest 60 minut), więc myślę, że jest ok. Zdobyłem 820 na 1000 możliwych punktów, wszystkie grupy pytań rozwiązałem na poziomie min. wystarczającym, dwie na 100%.

Także miesiąc kończy się fajnie, ale oczywiście apetyt rośnie, więc następny krok to AZ-104, chciałbym go zrobić w pierwszym/drugim kwartale 2021, dalej AZ-500 no i może RHCSA (wiedza jest, ale potwierdzenie się przyda). Także, zachęcam do podjęcia próby, szczególnie, że AZ-900 można zdać zupełnie za darmo wystarczy zarejestrować się na 2 dniowe szkolenie (około 3h /dzień), jedna uwaga, trzeba sprawdzić godziny oraz wybrać angielski jako język, często są one w dziwnych strefach czasowych, więc po co wstawać o 4 rano:) Oczywiście jest ono niewystarczające do zdania, ale otrzymuje się voucher na egzamin, który kosztuje obecnie 69$ + VAT.

Postaram się przygotować więcej wpisów na konkretne tematy po polsku, natomiast warto czytać dokumentację tylko po angielsku, ponieważ jest on chyba najwygodniejszy dla nas do zdania tego egzaminu.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

5 komentarzy do “Microsoft Azure AZ-900 zdany, 820/1000 punktów.”

    • AZ-900 nigdy nie był darmowy, będąc precyzyjnym czasami Microsoft w przeszłości dawał darmowe vouchery w zamian za obejrzenie nagranego szkolenia pod ten egzamin. Ostatnio na linkedin widziałem listę obecnych voucherów coś z AI jest chyba AZ-305 również.

      Odpowiedz
  1. Przydatny wpis 🙂 AZ900 jest tylko do zdania w wersji on-line, nie da rady się zapisać na egzamin w centrum PearsonVUE? Ile czasu przygotowywałeś się do egzaminu i z jakich materiałów? Przygotowuję się z książki ExamRef AZ-900 plus YouTube i trochę PortalAzure w ramach posiadanej subskrypcji, czy to wystarczy aby podejść do egzaminu i myśleć o zaliczeniu?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT