Kontenery i 5G?

Print Friendly, PDF & Email

Współpraca obu firm ma pozwolić m.in. na przyspieszenie realizacji projektów opartych na technologii 5G za sprawą wykorzystania rozwiązań kontenerowych działających w ramach platformy Red Hat OpenShift. Efektem wykorzystania konteneryzacji aplikacji w zastosowań związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną nowej generacji mają być też rozwiązania dedykowane do zastosowań z zakresu przetwarzania brzegowego, Internetu Rzeczy czy sztucznej inteligencji.

Na mocy zawartej umowy firmy Samsung i Red Hat będą wspólnie pracować nad przeznaczonymi dla zastosowań związanych z infrastrukturą 5G rozwiązaniami wykorzystującymi platformę Kubernetes rozwijaną przez Red Hat. Tworzone w ramach współpracy rozwiązania mają wspierać dostawców usług telekomunikacyjnych zarówno w rozwoju sieci 5G, jak i wykorzystywaniu jej możliwości w zastosowaniach biznesowych związanych z Internetem Rzeczy, przetwarzaniem brzegowym czy sztuczną inteligencją. „Dostawcy usług telekomunikacyjnych, którzy budują sieci 5G, tworzą podwaliny pod nową falę innowacji obejmującą wszystkie branże i sektory. Nasze nowe usługi będą oparte na sprawdzonej infrastrukturze chmurowej. Pomogą one przedsiębiorstwom w efektywnym wykorzystaniu przetwarzania brzegowego oraz wdrażaniu aplikacji opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym” – mówi Chris Wright, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych w firmie Red Hat. Według niego rozwiązanie oparte na technologii Kubernetes pozwoli dostawcom usług telekomunikacyjnych także oferowanie dedykowanych, złożonych usług ułatwiających klientom budowanie przewagi konkurencyjnej.

Nowe rozwiązania mają również pomóc dostawcom usług telekomunikacyjnych w obsłudze większej liczby zdarzeń opartych na technologii 5G, np. w zakresie przetwarzania brzegowego, co może mieć korzystny wpływ na doświadczenia użytkowników. Przedstawiciele obu firm zapewniają również, że funkcje sieci skonteneryzowanych (Containerized Network Functions ― CNF) i zwirtualizowanych (Virtualized Network Functions ― VNF) mają też stanowić istotny element cyfrowej transformacji firm świadczących usługi telekomunikacyjne. “Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Red Hat. Wspólnie pomożemy dostawcom usług telekomunikacyjnych w utrzymaniu konkurencyjności na coraz bardziej wymagającym globalnym rynku technologii 5G, zwłaszcza w dziedzinie technologii chmurowych. Dzięki integracji rozwiązań firmy Samsung w zakresie technologii 5G z platformą chmurową Red Hat nasi klienci zyskają dostęp do wydajnych i niezawodnych sieci” – zapewnia Won Il Roh, wiceprezes i szef pionu strategii produktów, dział rozwiązań sieciowych w firmie Samsung Electronics.

Rozwijane w ramach współpracy firm Samsung i Red Hat rozwiązania będą wykorzystywać m.in. możliwości modelu chmury obliczeniowej. Jak pokazują analizy przeprowadzone na zlecenie firmy Red Hat, model ten pozwala operatorom telekomunikacyjnym oferować innowacyjne, wyspecjalizowane usługi przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Badania przeprowadzone przez firmę ACG Research na zlecenie Red Hat pokazują bowiem, że otwarte platformy horyzontalne mogą obniżyć całkowite koszty użytkowania (TCO) infrastruktury operatorów telekomunikacyjnych nawet o 30% w porównaniu z odseparowanymi od siebie, zintegrowanymi pionowo zwirtualizowanymi sieciami dostępu radiowego (vRAN). Wdrażanie specjalizowanych platform chmurowych w środowiskach vRAN umożliwiać ma operatorom także na obsługę nowych aplikacji i usług z wykrywaniem lokalizacji, minimalizacją opóźnień i wysoką skalowalnością. Wedle zapowiedzi nowe projekty rozwijane będą przy wykorzystaniu rozwiązań, takich jak Red Hat: OpenShift, OpenStack Platform, Ansible Automation Platform, OpenShift Container Storage oraz Red Hat Enterprise Linux, a także technologii firmy Samsung 5G vRAN, vCore i MEC.

Źródło: itwiz.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT