Atak na Office 365

Print Friendly, PDF & Email

Ostatnio pojawiła się informacja, że rosyjscy hakerzy wykorzystali luki w oprogramowaniu i miesiącami byli w stanie przeglądać zawartość kont Office 365. Więcej informacji o tej podatności znajdziesz we wpisie na blogu microsoft. We wpisie znajdują się informacje w jaki sposób chronić się przed takim atakiem. Wpis potwierdza, że istotnie mają miejsce próby ataków wskazane są również konkretne kroki, które powinny pomóc w zapobieżeniu problemom w przyszłości. Najważniejsze z nich to:

  • Włamanie za pomocą złośliwego kodu w produkcie SolarWinds Orion, w USA już został on zakazy do użytku w agencjach rządowych.
  • Nieprawidłowe logowania przy użyciu tokenów SAML.

Jednocześnie przedstawiciele firmy zaprzeczyli doniesieniom, że chmura Microsoftu została w jakikolwiek sposób naruszona.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT