Amazon szkoli z chmury

Print Friendly, PDF & Email

Amazon zamierza rozpocząć szkolenia dla prawie 30 mln osób na świecie jako wsparcie przy rozwoju chmury AWS. Na początek zostało przeszkolonych 100 000 osób w USA, które zostaną oddelegowane do wsparcia na szkół oraz organizacji non-profit.

Najnowsza inicjatywa Amazon skierowana jest do osób, które nie są zatrudnione w firmie. Niewykluczone, że część znajdzie pracę w koncernie Jeffa Bezosa, ale większość trafi do innych przedsiębiorstw korzystających z Amazon Web Services bądź dostawców świadczących usługi chmurowe.  Firma nie chce ujawnić kosztów swoich nowych programów szkoleniowych. Jednak menedżerowie zarządzający Amazonem zdają sobie sprawę, że zaawansowane umiejętności w zakresie usług chmurowych zarówno wśród pracowników, jak i partnerów handlowych mogą mieć kluczowe znaczenie dla działalności koncernu. Amazon Web Services ma ogromny wpływ na zysk koncernu.  W kwartale zakończonym 30 września AWS odnotował sprzedaż na poziomie 11,6 mld USD, o 29 proc.  więcej niż rok wcześniej.

Większość kursów Amazon może odbywać się zdalnie, za pośrednictwem samego Amazon lub jego partnerów. Organizacje te są zlokalizowane w różnych miejscach, od Newark w stanie Nowy Jork, po Missoula w Montanie i na całym świecie od Nigerii po Australię. Koncern planują objąć szkoleniem 29 milionów ludzi.

Treść kursów jest bardzo zróżnicowana. Jeden dwudniowy program przygotowuje adeptów do pracy w charakterze techników od sieci światłowodowych.  Inny kurs, zwany Cloud Practitioner Essentials, obejmuje podstawy chmury AWS. Są też szkolenie koncentrujące się na bardziej zaawansowanych umiejętnościach, takich jak np. uczenie maszynowe.

Źródło: crn.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT