Bezpieczeństwo IT w Europie. 3 najważniejsze certyfikaty

Print Friendly, PDF & Email

W ostatnim co tygodniowym newsletterze (zachęcam do dołączenia) napisałem kilka słów o możliwościach jakie daje praca w bezpieczeństwie IT. W tym wpisie potwierdza się, że to dobry kierunek.

W Europie na ten moment brakuje około 165k specjalistów w tej dziedzinie. Najwięcej wakatów jest obecnie w Niemczech (około 62k). Jednak przy „naszych” problemach, w USA czeka tamtejsze firmy Armagedon, gdzie brakuje ponad 350k specjalistów. Oczywiście nie chodzi o to, że ktoś wie jak zmienić hasło do konta w ActiveDirectory, ale umiejętności zabezpieczania infrastruktury IT, potrafi również przeprowadzić wdrożenie zasad bezpieczeństwa jako całościowego mechanizmu ochrony organizacji.

Jakie certyfikaty mogą się przydać? Oczywiście umiejętności przede wszystkim, ale potwierdzenie na tzw. papierze jest równie ważne.

  • CISSP (Certified Information Systems Security Professional)
  • CCNA Security (Cisco Certified Network Associate)
  • CISSP with concentration

Poza powyższymi przykładami, warto zainteresować się np. certyfikacją Microsoftu, choćby AZ-500 czyli wstęp do zabezpieczenia chmury Azure.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT