Atak na Foxconn, w tle 35mln$

Print Friendly, PDF & Email

Foxconn, największy producent elektroniki ODM, został zaatakowany ransomware. Skutkiem są wykradzione i zaszyfrowane pliki oraz serwery w meksykańskiej filii tajwańskiego koncernu. Grupa o nazwie DoppelPaymer żąda 34,7 mln dol. okupu w bitcoinach. Grozi ujawnieniem i skasowaniem części danych, które miała wykraść w wyniku ataku – takie informacje podał serwis BleepingComputer.

Na dowód, że hakerzy ściągnęli dane firmy, zamieścili dokumenty biznesowe. Utrzymują, że zaszyfrowali 1,2 – 1,4 tys. serwerów Foxconna, ukradli 100 GB plików i usunęli 20-30 TB kopii zapasowych.

Producent potwierdził atak, który miał nastąpić 29 listopada. Twierdzi dla BleepingComputer, że przywraca funkcjonowanie systemów, analizuje incydent i jego skutki.

Koncern w ub.r. wypracował 172 mld dol. przychodów. Jest m.in. największym producentem sprzętu Apple’a. Do Foxconna należą takie korporacje jak Sharp i Belkin.

Źródło: crn.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT