Ostatnie łatanie Windowsa w tym roku

Print Friendly, PDF & Email

Microsoft 08.12.2020 wypuścił ostatni pakiet poprawek w tym roku. W zestawie jest kilka poprawek, ale jedna może szczególnie się przydać wszystkim tym, którzy pracują na co dzień z Hyper-V. Poprawka eliminuje błąd, który pozwala na wykonanie złośliwego kodu z poziomu maszyny wirtualnej wprost na maszynie hosta. Problem był spowodowany błędem w kodzie usługi vSMB. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Kolejną poprawką jest CloudFilter, czyli komunikacja pomiędzy lokalnym środowiskiem a infrastrukturą chmurową w sposób przezroczysty dla użytkownika. Usługa to wykorzystywana jest np. przez OneDrive czy inne tego typu aplikacje.

Kolejną przypadłością jest możliwość wykonania kodu na koncie użytkownika, który teoretycznie zablokował ekran stacji. Ekran jest zablokowany, ale nadal możliwy jest dostęp do konta takiego użytkownika.

Przy okazji łatania nowszych wersji pakietu Office, rykoszetem poprawkę otrzymał również Office 2010, a konkretnie Excel 2010 w którym dochodzi do możliwości zdalnego wykonania złośliwego kodu, więcej w notatce od MS.

Na koniec roku Windows otrzyma również pakiet .Net Framework 5.

Z dniem 08.12.2020 Microsoft zakończył wspieranie Windows 10 1903, tak więc najstarszą obecnie dostępną wersją Windows 10 jest ta opisana jako 1909.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT