Zdalne uruchamianie programów za pomocą RemoteApp – Windows 2008 cz.9

Print Friendly, PDF & Email

Może się zdarzyć, że musimy udostępnić kilku osobom dostęp do pewnej aplikacji na serwerze jedynie pewnej liczbie osób, ale w taki sposób, aby nie logowały się one poprzez zdalny pulpit na sam serwer.
Możemy taką aplikację udostępnić za pomocą RemoteApp. Ważne jest aby aplikację którą chcemy uruchomić zainstalować dopiero po jej skonfigurowaniu. Testowałem tę funkcjonalność na dwóch maszynach działających pod 2008 Server, prawdopodobnie RemoteApp uruchomi się na Vista/7 natomiast jest problem na XP, ponieważ utworzony skrót w tym systemie po jego uruchomieniu nie posiada w sobie zapisanych danych do dpołączenia.

1) Dodanie roli usług terminalowych:


2) Udostępnianie katalogu:


3) Udostępnianie programu przez zdalny pulpit:

 Klikamy na Add Remote Program, aby dodać zainstalowane w systemie programy, które chcemy udostępnić użytkownikom.

Utworzymy dla naszych aplikacji plik zdalnego pulpitu, dzięki którym będziemy mogli uruchomić Exela oraz Worda lokalnie.

Poniżej screen w jaki sposób ustawić parametry dla każdej z udostępnianych aplikacji.

Oraz ogólne parametry dla RemoteApp.

Na koniec owoc naszej pracy, czyli uruchomione przez terminal Word oraz Exel.


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT