Wirtualizacja, co wybrać? Ankieta

Print Friendly, PDF & Email

Od dłuższego czasu dostaję prośby o więcej materiałów dotyczących min. Wirtualizacji i od niej chciałbym rozpocząć. Trochę przeciągam tę sprawę, ale pora się z nią zmierzyć. W sieci można znaleźć materiały na ten temat, jednak w wielu przypadkach są przestarzałe, niekompletne lub zawierają błędy. Nie ulega wątpliwości, że nikt z nas nie chce tracić czasu na wyszukiwaniu informacji, liczy się szybki dostęp do sprawdzonych wiadomości, które szybko można wdrożyć, a nie tracić godziny czy dni w celu testowania nowych rozwiązań. Ważne jest, aby informacje z każdym krokiem przybliżały do celu, czyli poziomu samodzielności, który pozwoli pokazać się z dobrej strony potencjalnemu pracodawcy. Fajnie, gdy możemy dostać kilka punktów u potencjalnego pracodawcy, za wdrożenie tego typu rozwiązania praktycznie bez kosztów. Potencjalny pracodawca ceni inicjatywę, więc im więcej propozycji poprawy działania infrastruktury tym lepsze wrażenie.

Wiem coś o tym, gdy zabrałem się za usprawnienia w firmach, w których do tej pory pracowałem, ważne było, aby rozwiązanie nie generowało kosztów, a działało wydajnie, bez większych przestoi.

Dlatego też, jeżeli miałbym coś tworzyć to jednak od innej strony niż wszyscy. Myśląc IT, każdy mówi programista. Obrałem inną drogą i codzienna walka jako Admin, wymagająca znajomości wielu narzędzi jest ciekawsza. Dlatego dalszą Twoją jak i moją przygodę w kierunku super Admina a później być może jako DevOps, warto dobrze przepracować. Jednym z elementów jest właśnie Wirtualizacja.

I tu pytanie do Ciebie: Co dokładnie Cię interesuje w kwestii Wirtualizacji? Przygotowałem krótką ankietę. Pod uwagę wziąłem rozwiązania, które nie wymagają żadnej licencji, w tym na system operacyjny, na którym będzie działał. Jednak jeżeli interesują Cię również te płatne, możesz je wpisać. Pierwszy na liście Proxmox, ze względu na bardzo duży zestaw ciekawych opcji i to, że jakiś czas temu już lekkie wprowadzone przygotowałem, które całkiem dobrze poniosło się wśród oglądających. 

Będę wdzięczny za jej wypełnienie:

== Link do Ankiety ==

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT