Windows Server 2016 (Egzamin 70-740) – Uruchomienie Hyper-V na już działającym Hyper-V w Windows Server 2016 Cz.14

Print Friendly, PDF & Email

Wykorzystaj maksymalnie wydajności fizycznego serwera z pomocą Hyper-V. Dowiedź się jak sklonować Hyper-V na już działającej maszynie z Hyper-V.

Polecenia wykorzystane w lekcji:

Włączenie na hoście Hyper-V możliwość instalacji jeszcze jednego
hosta Hyper-V na VM:

Instalacje Hyper-V przy pomocy PS.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

2 komentarze do “Windows Server 2016 (Egzamin 70-740) – Uruchomienie Hyper-V na już działającym Hyper-V w Windows Server 2016 Cz.14”

  1. Cześć. Bardzo fajna instrukcja, wcześniej próbowałem innych sposobów, ale bez skutku. Na win10 mam w Hyper-V postawiony Server 2019, a w nim kolejny Server 2019. Niestety nie umiem podłączyć do sieci „wewnętrznej maszyny Wirtualnej” . oczywiście mam dodany wirtualny przełącznik „zewnętrzny”. Jaką masz u siebie konfigurację sieci na maszynie „wewnętrznej” ?

    Odpowiedz
    • Dzięki. Co do sieci na takim poziomie wirtualizacji, tak jak napisałem pod nagraniem na YT, kwestia ustawienia kolejnego poziomu do sieci poprzez konfigurację NAT ze wsparciem DHCP dla ułatwienia.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT