Windows Feature Experience Pack już jest

Print Friendly, PDF & Email

Microsoft zmienił sposób dostarczania paczek aktualizacji dla użytkownika końcowego w Windows 10. Zmiana jest zasadnicza, ponieważ do tej pory aktualizacje były duże, 2 razy do roku, od pewnego czasu są również małe w każdy wtorek, które poprawiają problemy z tych dużych:) Teraz aktualizacje będą częstsze i mniejsze (chociaż nie od razu), może dzięki temu problemy będą rozwiązywane dużo szybciej, takie podejście nazywa się Windows Feature Experience Pack (WFEP).

Pierwsza aktualizacja w trybie WFEP o oznaczeniu 120.2212.1070.0 zawiera dwie nowości:

  • Rozszerzenie możliwości wbudowanego narzędzia do zrzutów ekranu w Windows 10. Od teraz możesz go użyć (kombinacja klawiszy WIN + SHIFT + S), aby utworzyć wycinek ekranu i wkleić go bezpośrednio do wybranego folderu w Eksploratorze plików, aby zapisać zrzut ekranu właśnie w tym miejscu, dobre podejście mniej klikania i szybsza praca.
  • Tryb dzielonej klawiatury w urządzeniach z ekranem dotykowym typu 2 w 1, będzie możliwy w pozycji pionowej.

Pobranie WFEP wymaga Windows 10 20H2 Build 19042.662 oraz muszą być zarejestrowani na liście beta-testerów. Jednak ostatecznie w przyszłym roku takie podejście będzie dostępne dla wszystkich.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT