WDS pozwala na wdrożenie w sieci systemu operacyjnego bez nadzoru Administratora, co w przypadku rozległej sieci jest bardzo wygodne.
Dodając do zestawu .xml autounattended możemy przypisać wszystkie ustawienia potrzebne w czasie instalacji.
Ciekawym rozwiązaniem jest również multiemisja, tym sposobem mając np. 10 komputerów obrazy wyślemy za jednym razem, dzięki czemu nie będziemy obciążali sieci poprzez powtórną wysyłkę plików z obrazami.
Przy wdrażaniu systemu mamy do wyboru 2 rodzaje obrazów:
1. Instalacyjny – zawiera pliki instalacyjne danego systemu operacyjnego, przy wdrażaniu systemów na różna platformy, musimy zapewnić pliki dla każdej z nich osobno.
2.Rozruchowy – pozwala na uruchomienie komputera, dzięki czemu mamy możliwość wyboru dostępnych na serwerze systemów operacyjnych do zainstalowania.
W trakcie instalacji możemy od razu aktywować instalowany system, jednak jeżeli chcemy to zrobić w przypadku np. 10 maszyn, których instalacji odbywa się możemy użyć:
1. MAK(Multiple Activation Key) – pozwalają na aktywację konkretnej ilości maszyn
2. KMS(Key Managment Services) – lista kluczy znajduje się na lokalnym serwerze dzięki czemu nie potrzeba kontaktu z serwerem Microsoftu.
1. Wdrażanie WDS – przygotowanie:
2. Instalacja oraz konfiguracja WDS:
Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.
Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly
Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).