Windows 2008 Serwer -Sprzężenie zwrotne- Zasady grup cz.7.6

Print Friendly, PDF & Email

Sprzężenie zwrotne wraz z cechą Merge (Scal) pozwala na zastosowanie (w naszym) przypadku ograniczeń nałożonych bezpośrednio na użytkownika, również dla komputera na który ten użytkownik będzie się logował.
W naszym przypadku chcemy ograniczyć „samowolę” mobilnych użytkowników w ustawianiu samodzielnie wyglądu pulpitu – tapety. Zdarza się że czasami takie tapety są delikatnie rzecz ujmując niestosowne, dlatego zastosujmy jednolity ich wygląd przynajmniej w czasie spotkań z klientami poza biurem firmy.

1) Jednostka organizacyjna dla komputerów przenośnych oraz globalna grupa zabezpieczeń dla użytkowników komputerów mobilnych:

2) Tworzenie zasady:

Otwieramy Group Policy Management:

Nazywamy ją powiedzmy Komputery mobilne, następnie zaznaczamy i klikamy na Edit:


Przechodzimy do C:WindowsWebWallpaper, tam wklejamy naszą tapetę, która ma być ustawiona dla użytkowników, oczywiście jeżeli jest tam tapeta systemowa musimy ją wyciąć i zamienić na naszą.

Przechodzimy do wymuszenia ustawień tapety dla użytkownika, w pole Wallpaper Name wpisujemy ścieżkę do naszej tapety, czyli Ścieżkę C:WindowsWebWallpaperserver.jpg
:

Następnie włączymy sprzężenie zwrotne dla naszej zasady:

Włączamy User Group Policy Loopback Processing Mode z opcją Merge:

Musimy wyfiltrować tych użytkowników którzy są członkami grupy Komputery mobilne, dzięki czemu ustawienia zasady będą stosować się dla nich, ustawienie powinno wyglądać tak jak poniżej:

Utworzyłem użytkownika o nazwie user1, dodałem go do grupy komputery mobilne, aby sprawdzić na koniec czy faktycznie ustawiona będzie tapeta wymuszona przez zasadę grupy.

Teraz musimy wymusić zastosowanie zasady dla jednostki organizacyjnej:

Na koniec musimy do jednostki organizacyjnej Komputery mobilne dodać jakiś komputer oraz zalogować się do niego jako użytkownik user1


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT