Sprzężenie zwrotne wraz z cechą Merge (Scal) pozwala na zastosowanie (w naszym) przypadku ograniczeń nałożonych bezpośrednio na użytkownika, również dla komputera na który ten użytkownik będzie się logował.
W naszym przypadku chcemy ograniczyć „samowolę” mobilnych użytkowników w ustawianiu samodzielnie wyglądu pulpitu – tapety. Zdarza się że czasami takie tapety są delikatnie rzecz ujmując niestosowne, dlatego zastosujmy jednolity ich wygląd przynajmniej w czasie spotkań z klientami poza biurem firmy.

1) Jednostka organizacyjna dla komputerów przenośnych oraz globalna grupa zabezpieczeń dla użytkowników komputerów mobilnych:

2) Tworzenie zasady:

Otwieramy Group Policy Management:

Nazywamy ją powiedzmy Komputery mobilne, następnie zaznaczamy i klikamy na Edit:


Przechodzimy do C:WindowsWebWallpaper, tam wklejamy naszą tapetę, która ma być ustawiona dla użytkowników, oczywiście jeżeli jest tam tapeta systemowa musimy ją wyciąć i zamienić na naszą.

Przechodzimy do wymuszenia ustawień tapety dla użytkownika, w pole Wallpaper Name wpisujemy ścieżkę do naszej tapety, czyli Ścieżkę C:WindowsWebWallpaperserver.jpg
:

Następnie włączymy sprzężenie zwrotne dla naszej zasady:

Włączamy User Group Policy Loopback Processing Mode z opcją Merge:

Musimy wyfiltrować tych użytkowników którzy są członkami grupy Komputery mobilne, dzięki czemu ustawienia zasady będą stosować się dla nich, ustawienie powinno wyglądać tak jak poniżej:

Utworzyłem użytkownika o nazwie user1, dodałem go do grupy komputery mobilne, aby sprawdzić na koniec czy faktycznie ustawiona będzie tapeta wymuszona przez zasadę grupy.

Teraz musimy wymusić zastosowanie zasady dla jednostki organizacyjnej:

Na koniec musimy do jednostki organizacyjnej Komputery mobilne dodać jakiś komputer oraz zalogować się do niego jako użytkownik user1


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Droga Administratora IT.