Debian na pendrive – UNetbootin

Print Friendly, PDF & Email

Pamięć flash w dzisiejszych czasach jest coraz tańsza, dzięki czemu nie musimy kupować już płyt DVD i nagrywać na nich plików np. systemu operacyjnego, a wystarczy użyć programu UNetbootin , oraz wykorzystać pendrive który ma powiedźmy min.512MB.
Pobieramy ze strony Debiana pliki do instalacji systemu z wersji mini usb lub netinstall.

Uruchamiamy UNetbootin:

Zaznaczamy DiskImage oraz wskazujemy obraz naszej wersji systemu, klikamy na OK, dzięki czemu zostanie utworzony dysk startowy z którego nasza maszyna rozpocznie instalację systemu:

Pod koniec procedury zostaniemy zapytania czy zainstalować Bootloader, musimy odpowiedzieć twierdząco, po kilku minutach mamy gotowy przenośny instalator do naszego systemu.


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT