Windows 2008 Serwer – Dodanie komputera do domeny(70-640) cz.5

Print Friendly, PDF & Email

Mając domenę, możemy wykorzystać jej dobrodziejstwa przy zarządzaniu naszymi komputerami. Oczywiście żeby to zrobić, czyli mieć możliwość identycznego skonfigurowania, np.środowiska wizualnego (pulpitów, sposobów logowania itd.) musimy dodać komputery do naszej domeny. Musimy posiadać odpowiednie uprawnienia, czyli być w grupie administratorów (lub mieć nadane odpowiednie uprawnienia do konta).Dobrze również, gdy komputery mają sensowne nazwy, ponieważ przy instalacji domyślnie tworzona jest przypadkowa nazwa komputera.

1) Musimy zalogować się lokalnie jako Administrator danego komputera, następnie w zależności od systemu  operacyjnego dodamy:
XP –  Mój Komputer (My Computer)- > Właściwości (Properties) -> Nazwa komputera (Computer name) – > Zmień (Change) – > Wpisujemy nazwę domeny, pojawi się pytanie o login oraz hasło, wpisujemy poświadczenie administratora domeny, powinno pojawić się okienko o dodaniu do domeny

Vista, 7 – Komputer (Computer)- > Właściwości (Properties) -> Zaawansowane ustawienia systemu (Advanced System Settings)-> Nazwa komputera (Computer name) – > Zmień (Change) – > Wpisujemy nazwę domeny, pojawi się pytanie o login oraz hasło, wpisujemy poświadczenie administratora domeny, powinno pojawić się okienko o dodaniu do domeny.

W systemie 2008 Server nie musimy wcześniej utworzyć obiektu komputera, tak jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej wersji. Jednak nie jest to zalecana praktyka.


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

5 komentarzy do “Windows 2008 Serwer – Dodanie komputera do domeny(70-640) cz.5”

  1. Witam. Przeglądam twój blog i bardzo mnie on zaciekawił 🙂 Malutkie pytanie/a: jaki masz staż w administracji, czy pracujesz w jakieś porządnej firmie, obsługi systemów uczyłeś się na własną rękę, czy też płatne szkolenia, itp. ??

    Odpowiedz
  2. Pracuje od niedawna, firma jest na początku drogi, więc jest trochę pracy począwszy od drobnych problemów, typu nie działa komputer po duże nie działa sieć. Zajmuję się głównie systemami oraz sieciami, generalnie we własnym zakresie od 5 lat. Staram się szukać ciekawostek, później je testować a na koniec wrzucić na bloga, może w przyszłości się przydadzą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT