Windows 10 – błąd Defendera

Print Friendly, PDF & Email

Od kilku dni użytkownicy zgłaszają problem z partycją rozruchową w Windows 10. Problem jest spowodowany przez plik, którego wielkość nie przekracza 2kb. Jak to możliwe? Odpowiedź jest bardzo prosta, plik jest bardzo mały, jednak jest on powielony, co powoduje wyczerpanie miejsca na tej i tak niewielkiej partycji ważnej dla uruchomienia systemu.

Rozwiązaniem będzie przejście do C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Store. Tam znajduje się powielony plik. Jego nadpodaż jest zależna od wersji Windows Defender o czym poniżej.

Sprawdzenie wersji Windows Defender

Uruchom Ustawienia – > Aktualizacje i zabezpieczenia

Zabezpieczenia Windows – >Otwórz usługę Zabezpieczenia Windows

Na dole po lewej kliknij na Ustawienia

Następnie kliknij w Informacje

Problem dotyczy Defendera w wersji: 1.1.18100.5

W celu pozbycia się tej przypadłości warto zainstalować bieżące aktualizacje systemu, które aktualizacją wersję silnika Defendera. Jeżeli w ścieżce C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Store znajdują się w dużej ilości małe pliki można je usunąć ręcznie.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT