Windows 10 20H2/2004 problem z Thunderbolt NVMe SSD

Print Friendly, PDF & Email

Złe wiadomości dla posiadaczy Thunderbolt NVMe SSD, którzy chcą wykonać aktualizacje do Windows 10 20H2/2004 lub zainstalować czystą wersję systemu Windows 10. Bardzo możliwe jest pojawienie się poniższego komunikatu, co defacto uniemożliwia wykonanie upgrade lub czystej instalacji.

screenshot of safeguard dialog

Z komunikatu Microsoftu wynika, że użytkownicy posiadający taką konfigurację, nie powinni wykonywać przejścia do nowszej wersji lub reinstalacji systemu.

Wykryto problem niezgodności z systemem Windows 10 w wersji 2004 lub Windows 10 w wersji 20H2 podczas korzystania z dysku Thunderbolt NVMe Solid State Disk (SSD). Na urządzeniach, których dotyczy problem, podczas podłączania dysku SSD Thunderbolt NVMe może pojawić się błąd zatrzymania z niebieskim ekranem i komunikatem „DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION (e6) Próba nielegalnej operacji DMA przez weryfikowany sterownik”. Urządzenia z systemem Windows 10, których dotyczy problem, będą miały co najmniej jeden port Thunderbolt i dowolną aktualnie dostępną wersję pliku sterownika stornvme.sys.

Aby zabezpieczyć proces aktualizacji, zastosowaliśmy blokadę zgodności na urządzeniach z systemem Windows 10 ze sterownikami, których dotyczy problem, przed oferowaniem systemu Windows 10 w wersji 2004 lub Windows 10 w wersji 20H2. Jeśli Twoja organizacja korzysta z funkcji Update Compliance, identyfikatory zabezpieczeń to 29991611.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT