Koniec wsparcia Windows 10 1903

Print Friendly, PDF & Email

Microsoft zapowiedział koniec wsparcia dla Windows 10 1903, konieczna będzie przesiadka na wersję co najmniej 1909. Ostatnie aktualizacje dla 1903 komputery otrzymają 8 grudnia 2020. Co zrobić? Zainstalować wersję z maja 2020 lub dla odważnych 20H2, ja zainstalowałem i jak na razie działa bez blue screen.

Oczywiście są różne powody, dla których użytkownicy systemu nadal tkwią w starszym wydaniu, ale najlepszą opcją wydaje się przesiadka na nowszy build. Chociaż nie zawsze bowiem jak doskonale wiemy Microsoft lubi psuć nawet standardowe poprawki, o czym wielokrotnie mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. Kłopoty nie ominęły wersji 20H2, które wywołują błędy związane z Intel Thunderbolt. Z tej przyczyny wstrzymano dystrybucję łatki na wybranych komputerach. W tym przypadku wystarczy SSD NVMe kompatybilny z Thunderbolt by wyświetlił się doskonale wszystkim znany blue screen.

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu Microsoft opublikował łatkę KB4583263 dedykowaną laptopom HP, która zmienia algorytm ładowania akumulatorów. Według opisu łatka ma za zadanie zapewnić akumulatorowi dłuższą żywotność, zmieniając konfigurację HP Battery Health Managera pomagającemu kontrolować ładowanie akumulatorów litowo-jonowych. Po instalacji aktualizacji nie są przeprowadzane żadne zmiany w ustawieniach BIOS, nie jest też wymagany reset komputera. Co ważne update nie jest dedykowany wszystkim posiadaczom laptopów HP, ale konkretnym modelom.

Źródło: ithardware.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT