WiFi HotSpot(3G Wi-Fi Router) w aucie – Yanosik

Print Friendly, PDF & Email

Ostatnimi czasy pobrałem sobie Yanosik’a dla Androida, taki zamiennik cb-radia. Po przejechaniu 2000km jest dobrze, funkcje pokazujące zagrożenia oraz wszelkiego rodzaju narzędzia drenujące kieszenie działają tak jak trzeba.
Jedyną marnie działającą opcją jest nawigacja, lektor mówi jakby miał zadyszkę, przydaje się jedynie śledzenie ruchu, dzięki czemu możemy uniknąć korków:)
W związku z tym że Yanosik wymaga dostępu do internetu a ja jakoś specjalnie nie chcę cudować z taryfami w komórce, postanowiłem zmontować przenośny hotspot i zabierać go ze sobą do autka:).

Co jest potrzebne:

1) PowerBank z funkcją podpięcia modemu usb taki oto (5600mAh działanie z modemem ~14h):

2) Modem 3G(ja używam Huawei E353, ale działają praktycznie wszystkie dostępne na rynku):

Bardzo teoretycznie wystarczy naładować, włączyć i już. Niestety przez kilka dni nie mogłem ustawić tego wszystkiego, ponieważ  nie mogłem się połączyć z internetem.
Okazało się że wystarczy wybrać pozycję 215 Poland Orange jako ustawienie sieci, ponieważ na automacie nie działa.

Dzięki temu mamy przenośny HotSpot, który działa 14h z podpiętym modemem. Wrzucamy do auta i możemy korzystać jednocześnie z internetu oraz telefonu z drugą kartą.


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT