W jaki sposób przenieść TB danych do chmury Amazon AWS?

Print Friendly, PDF & Email

Usługa fizycznego przesyłania danych do lub z centrów danych AWS? Tak, istnieje! Nazywa się AWS SnowBall, AWS Snowmobile oraz AWS Snowcone .

AWS SnowBall

Pierwsza usługa o nazwie snowball to fizyczne urządzenie, które AWS wysyła do Twojej lokalizacji za określoną opłatą. Następnie możesz pobrać dane z urządzenia do snowball lub przesłać do niej własne dane.
Jeśli chcesz pobrać dane, możesz określić przed żądaniem, które dane chcesz mieć dostępne na urządzeniu. Jeśli chodzi o przesyłanie, będziesz mógł skonfigurować docelowe miejsce dla przesyłanych danych.

Urządzenie typu AWS SnowBall

AWS pobiera opłatę za konfigurację od 300 do 400 USD i pozwala zachować urządzenie do 10 dni. Będziesz także musiał zapłacić za wszelkie obowiązujące opłaty za transfer danych.
Maszyny tego są zoptymalizowane pod kątem przechowywania lub zoptymalizowane pod kątem obliczeń, w zależności od tego, do czego chcesz ich używać. Są w stanie przechować do około 80 TB dostępnej pamięci. Urządzenie zoptymalizowane pod kątem obliczeń mają około 52 vCPU i 208 GB pamięci RAM. Umożliwia pobieranie lub przesyłanie danych z pamięci masowej, takiej jak S3.
Posiada również dodatkowe funkcje, takie jak punkty końcowe NFS, szyfrowanie i odporność na manipulacje. Po użyciu dane urządzenia są bezpiecznie usuwane przez AWS.

AWS Snowmobile

Urządzenie typu snowmobile

Snowmobile AWS działa w tej samej koncepcji i pozwala fizycznie przesyłać duże ilości danych do lub z AWS. Cena tego rozwiązania nie jest publicznie dostępna i wymaga kontaktu z zespołem sprzedaży AWS. Wspominają, że cena zależy od ilości używanego miejsca na miesiąc. Podczas gdy cena za 1 GB wynosi 0,005 USD miesięcznie. Oznacza to, że 100 TB to około 500 USD miesięcznie.
Może przetransportować około 100 petabajtów danych. Gdyby zamiast tego użyć urządzeń typu snowball, potrzeba 1250 takich urządzeń!

AWS Snowcone

AWS ma dostępną mniejszą wersję AWS Snowball, zwaną AWS Snowcone. To urządzenie waży tylko 2,1 kg i oferuje 2 procesory wirtualne, 8 TB pamięci i 4 GB pamięci. Jest to przenośny komputer brzegowy. Może być używany jako hub do przetwarzania danych przed wysłaniem ich do AWS lub do przesyłania danych. Transfer danych może odbywać się online za pomocą AWS DataSync lub offline.
Snowcone kosztuje minimum 60 USD i obejmuje 5-dniowe użytkowanie. Dodatkowe dni są możliwe za 6 USD za dzień. Pamiętaj, że obowiązują dodatkowe opłaty za transfer danych.

Podsumowanie

W dzisiejszym świecie dane zajmują coraz więcej miejsca, dlatego tak istotne jest posiadanie narzędzi do ich szybkiego transferu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przenoszenia dużych partii danych, wejdź na oficjalną stronę amazon aws.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT