Ubuntu Web, lepsza wersja Chrome OS?

Print Friendly, PDF & Email

Ubuntu Web jest odpowiedzią na Chrome OS, czyli system na przenośnie urządzenie od Google. Niewątpliwym plusem jest szybkość działania i wystarczająca funkcjonalność do codziennej pracy, która i tak toczy się głównie w internecie.

Jakie możliwości daje Ubuntu Web? Dostępy jest sklep z aplikacjami, a raczej strona www z której można pobrać integratory pozwalające na dostęp do narzędzi innych dostawców. Możliwy jest dostęp do usług chmurowych oraz możliwość uruchamiania aplikacji dostępnych na platformę Android.

Ubuntu Web jest zmienioną wersję Ubuntu 20.04.1 LTS. Graficznie wspierany jest przez  GNOME 3.36.1, jednak warto byłoby się zastanowić nad zmianą obecnego na Pantheon, KDE Plasma czy Xfce, dzięki czemu będzie działał jeszcze lepiej.

Miejmy nadzieję, że będzie ona rozwijana.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT