Czasami zachodzi konieczność usunięcia hasła z konta użytkownika, który dawno się nie logował do systemu a co za tym idzie zapomniał jakie je miał.
Z pomocą przychodzi nam Offline NT Password & Registry. Jest to zmodyfikowany GNULinux w wersji LiveCD. Sam reset hasła ale również włączenie konta zajmuje kilka minut jeżeli postępujemy zgodnie z instrukcją dla tej dystrybucji.

1) Przygotowanie:

Pobieramy obraz z powyższego linku, następnie musimy nagrać obraz na płytkę lub też przy pomocy programu opisanego w tym wpisie http://geek-admin.blogspot.com/2013/12/debian-na-pendrive-unetbootin.html.
Następnie musimy ustawić bootowanie komputera czy to z napędu CD/DVD lub też z urządzenia USB.

2) Resetowanie hasła:


Uruchamiamy komputer:


Klikamy Enter:

Nastąpi załadowanie potrzebnych ustawień systemu:

Następnie musimy wybrać partycję systemową w 99% przypadków będzie oznaczona jako BOOT oraz znajdzie się pierwsza na liście, jednak nie dotyczy systemy Windows 7 (być może podobnie być w Windows Vista) chodzi o 100 MB przeznaczonych na przestrzeń wymiany, która oczywiście nie jest miejscem instalacji systemu. W takich przypadkach trzeba wybrać najpewniej partycję na pozycji numer 2.

Potwierdzamy ENTER’em: ścieżkę dostępu do rejestru:

Następnie wybieramy 1 – Password reset

Ponownie wybieramy 1 – Edit user data and password

Musimy wskazać które konto chcemy pozbawić hasła, domyślnie jest to Administrator, możemy potwierdzić ENTER’em lub wpisać jawnie jego nazwę:

Ponownie wybieramy 1, dzięki czemu hasło naszego użytkownika ustawimy jako puste:

Powinniśmy otrzymać informację że hasło zostało zresetowane (Password Cleared, 4-ty wiersz licząc od dołu strony). Wpisujemy ! następnie potwierdzamy ENTER’em

Hasło jest zresetowane, jednak musimy taką informację zapisać do systemu Windows, w tym celu wpisujemy q oraz zatwierdzamy ENTER’em:
W tym momencie mamy możliwość zapisania naszych zmian, czyli ustawienia pustego hasła, wpisujemy y a następnie zatwierdzamy ENTER’em:

 Teraz musimy zrestartować komputer, w tym celu zatwierdzamy domyślną opcję ENTER’em:

Na koniec wciskamy Ctrl+Alt+Delete komputer zostanie zrestartowany:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Droga Administratora IT.