Opróżnienie bufora drukarki

Print Friendly, PDF & Email

W pracy zdarza się, że drukarka zaczyna drukować co chce jak chce i kiedy chce. Jeżeli tak jak w naszej firmie macie HP możecie zrobić tzw. Cold Reset, dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć dane które z jakiegoś powodu nie zostały wydrukowane, lub pomimo że drukarka nie drukuje następne pliki zostawały dodawane ;). Jako że sam z tego korzystałem wrzucę filmik z youtube.com, na którym pokazana jest ta czynność.

Jednak dobrze jest mieć prosty skrypt, który na koniec dnia pracy wyczyści nam na serwerze/komputrze bufor z plikami na drukarce. Składa się on z 3 prostych poleceń: net stop spooler – zatrzymuje nasz bufordel /q /f /s „%systemroot%system32spoolPRINTERS*.*” – czyści wszystko jak leci:), co do parametrów:

/q – nie żąda potwierdzenia usunięcia,
/f – usuwa pliki będące tylko do odczytu,
/s – usuwa również pliki z podkatalogów,
net start spooler – ponownie uruchamiamy bufor
Ostateczny skrypt, zapisujemy z rozszerzeniem .bat:
@echo off
title Rozpoczynam czyszczenie bufora
echo Zatrzymuje bufor.
net stop spooler
echo Usuwam stare pliki z bufora
del /q /f /s „%systemroot%system32spoolPRINTERS*.*”
echo Uruchamiam bufor ponownie.
net start spooler
echo Finish

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT