Eksportowanie oraz importowanie danych (Import Export Wizard) – MSSQL 2008 cz.6.1

Print Friendly, PDF & Email

W poprzedniej części pokazałem użycie dwóch narzędzi „tekstowych”, można również wykorzystać wersję okienkową.
1)  Utwórzmy nową pomocniczą bazę:

CREATE DATABASE AWTest

2) Rozpocznijmy export danych:


Jeżeli podczas wyboru tabel pojawiają się w dolnej części okna błędy, oznacza to że dane, które chcemy przenieść są w jednym z typów, którego nie przepuszcza narzędzie eksportu silnika bazy. Musimy cofnąć się o jeden krok i odznaczyć na liście takie tabele. Typy o których mowa to: hierarchiczny, geograficzny oraz geometryczny.


Jeżeli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie w naszej bazie testowej pojawią się tabele z bazy głównej, na której możemy potestować nowe rozwiązania, bez strachu uszkodzenia lub utraty danych.

Import poprzez kreator odbywa się dokładnie tak samo jak przy eksporcie, z tą różnicą że na początku wskazujemy źródło z którego chcemy dane pobrać, oraz cel do którego przenieść.
Jak dla mnie prostszym i wygodniejszym narzędziem jest kreator, jednak możliwe jest również wykorzystanie narzędzi „tekstowych”


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

1 komentarz do “Eksportowanie oraz importowanie danych (Import Export Wizard) – MSSQL 2008 cz.6.1”

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT