Nowe dziecko od FortiGate

Print Friendly, PDF & Email

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przedstawił najnowszy firewall FortiGate 2600F. Umożliwia on ochronę na brzegu różnych architektur sieciowych stosowanych w hybrydowych centrach danych, środowiskach wielochmurowych oraz w firmach korzystających z pracy zdalnej na szeroką skalę.

Urządzenie FortiGate 2600F jest wyposażone w zaprojektowane przez Fortinet procesory bezpieczeństwa (Security Processor Unit, SPU) – NP7 oraz CP9. Dzięki temu zapewnia jedne z największych w branży wskaźniki wydajności, które są do dziesięciu razy wyższe niż w przypadku rozwiązań konkurencyjnych, co daje dużym przedsiębiorstwom wiele korzyści.

• Bardzo szybkie przesyłanie danych do chmury – FortiGate 2600F umożliwia bezpieczne i szybkie połączenie korporacyjnych centrów danych z wieloma środowiskami chmurowymi. Pozwala to firmom efektywnie korzystać z chmurowych aplikacji do analizy dużych ilości danych.
• Ochrona brzegu sieci na szeroką skalę – Nowa zapora Fortinet umożliwia pełen wgląd w stan pracy środowiska sieciowego dzięki kontroli danych przesyłanych z wykorzystaniem protokołu SSL (w tym TLS 1.3), wykrywa wykorzystanie nieautoryzowanych aplikacji i obecność złośliwego kodu oraz chroni dane przetwarzane w hybrydowych centrach danych przed zagrożeniami zewnętrznymi. FortiGate 2600F zapewnia wspomaganą sprzętowo odporność przed wykorzystaniem protokołów IPv4 i IPv6 do prowadzenia ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service), dzięki czemu gwarantuje firmie ciągłość działania usług świadczonych na brzegu sieci.
• Elastyczność ułatwiająca zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku pracy zdalnej – FortiGate 2600F został zaprojektowany z myślą o elastyczności umożliwiającej szybką i produktywną pracę online dużej liczbie pracowników zdalnych. Firewall gwarantuje poufność i integralność danych podczas ich przesyłania. Zapewnia także monitorowanie środowiska w celu dostosowania własnych ustawień do istniejących cyberzabezpieczeń. W FortiGate 2600F osiągana jest średnio dziewięć razy większa niż branżowa średnia wydajność protokołu IPsec VPN, co pozwala firmom na zachowanie ciągłości biznesowej i podtrzymywanie trwających operacji.
• Uproszczenie operacji i wyższa stopa zwrotu z inwestycji – Przeprowadzone niedawno badanie Fortinet wykazało, że prawie 70% firm jest zaniepokojonych zagrożeniami pochodzącymi z wewnątrz sieci. FortiGate 2600F łączy funkcje segmentacji sieci, możliwości oferowane przez SD-WAN i zapory sieciowe w jednej kompaktowej platformie. Pomaga to dużym przedsiębiorstwom zredukować złożoność środowiska sieciowego, uprościć operacje i czerpać korzyści wynikające z wysokiej stopy zwrotu z inwestycji. Funkcja segmentacji sieci w modelu 2600F redukuje również liczbę możliwych celów ataku oraz chroni firmowe dane i aplikacje biznesowe (pomagają w tym usługi świadczone przez zespół FortiGuard Labs, bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym). FortiGate 2600F umożliwia wspomaganą sprzętowo segmentację sieci VXLAN, co pozwala na prowadzenie bezpiecznej i superszybkiej komunikacji w ramach hybrydowych środowisk IT.

Podejście do sieci bazujące na bezpieczeństwie i architektura Fortinet Security Fabric
Zastosowane w urządzeniach Fortinet procesory bezpieczeństwa NP7 i CP9 zostały zaprojektowane tak, aby znacząco zwiększyć szybkość, skalę i wydajność przetwarzania informacji w centrach danych klientów, co automatycznie zwiększa wartość wykorzystywanych rozwiązań Fortinet. Jednocześnie zapewniona jest też poprawa komfortu pracy użytkownika, ograniczenie powierzchni zajmowanej przez rozwiązania ochronne i zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Rozwiązania Fortinet, w tym FortiGate 2600F, dzięki platformie Fortinet Security Fabric zapewniają podejście do sieci oparte na bezpieczeństwie całej połączonej infrastruktury – środowisk lokalnych, wirtualnych i w chmurze, przy użyciu dowolnego urządzenia lub aplikacji.

„Największe firmy przyspieszają wprowadzanie cyfrowych innowacji, a jednocześnie muszą zabezpieczyć środowisko pracy zdalnej i hybrydowej.  W tym złożonym otoczeniu niezbędne jest wdrożenie w dowolnym jego miejscu narzędzi ochronnych klasy korporacyjnej. Podejście prezentowane przez Fortinet, które zakłada zabezpieczanie całej sieci, przyspiesza konwergencję rozwiązań sieciowych i ochronnych w celu zapewnienia ochrony na brzegu centrów danych, sieci WAN i środowiska chmurowego – wszystko za pomocą jednej zapory sieciowej” – mówi John Maddison, EVP of Products and CMO w firmie Fortinet.

Źródło: Fortinet

PS. Zawsze można popracować z czymś tańszym, np. Pfsense na moim kanale na YT.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT