No-cost Red Hat, akcja się rozkręca

Print Friendly, PDF & Email

Po ostatnich zawirowaniach z zakończeniem wsparcia dla CentOS 8 z końcem 2021 roku, pojawiła się jednak nadzieja na miękkie lądowanie.

No-cost Red Hat?

No-cost Red Hat będzie rozszerzeniem subskrypcji developerskiej, która obecnie obowiązuje, jednak jest bardzo ograniczona. Zmiany, które zostaną wprowadzone ucieszą chyba wszystkich, aczkolwiek nie od razu. Po zmianach zespoły Developerów oraz Administratorów, będą mogły skonfigurować do 16 maszyn, na których będzie można wykorzystać do testów lub pracy, ale tylko w przypadku małych środowisk, coś jak Microsoft SQL Express, z ograniczeniami można wykorzystywać również komercyjnie .

Podczas gdy CentOS Linux zapewnia bezpłatną dystrybucję Linuksa, bezpłatna dystrybucja RHEL istnieje również dzisiaj w ramach programu Red Hat Developer. Warunki programu poprzednio ograniczały jego użycie do programistów korzystających z jednej maszyny. Uznaliśmy, że było to trudne ograniczenie. Rozwiązujemy ten problem, rozszerzając warunki programu Red Hat Developer, tak aby subskrypcja indywidualnego programisty dla RHEL mogła być używana do produkcji maksymalnie 16 systemów. Dokładnie tak to brzmi: w przypadku małych zastosowań produkcyjnych jest to darmowy, samodzielny RHEL. Aby pobrać RHEL i otrzymywać aktualizacje, wystarczy zalogować się za pomocą bezpłatnego konta Red Hat (lub przez pojedyncze logowanie przez GitHub, Twitter, Facebook i inne konta). Nic więcej nie jest wymagane. To nie jest program sprzedaży i żaden przedstawiciel handlowy nie będzie się z nim kontaktować. W ramach subskrypcji będzie dostępna opcja łatwego przejścia na pełne wsparcie, ale to zależy od Ciebie. Możesz także użyć rozszerzonego programu Red Hat Developer, aby uruchomić RHEL w głównych chmurach publicznych, w tym AWS, Google Cloud Platform i Microsoft Azure. Musisz zapłacić tylko zwykłe opłaty za hosting pobierane przez wybranego dostawcę; system operacyjny jest bezpłatny zarówno w przypadku programowania, jak i niewielkich obciążeń produkcyjnych.

Jak teraz będzie wyglądało tworzenie nowych wersji Red Hat:

  • Fedora Linux to miejsce, w którym można będzie znaleźć główne innowacje, przemyślenia i pomysły dotyczące systemu operacyjnego – w zasadzie to tutaj zacznie rodzić się kolejna główna wersja Red Hat Enterprise Linux.
  • CentOS Stream to stale dostarczana platforma, która stanie się kolejną „mniejszą” wersją RHEL.
  • RHEL to inteligentny system operacyjny do obciążeń produkcyjnych, używany w prawie każdej branży na świecie, od wdrożeń na skalę chmurową w centrach danych o znaczeniu krytycznym i zlokalizowanych serwerowniach, po chmury publiczne i odległe krawędzie sieci korporacyjnych.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT