Kurs PostgreSQL 11 – Delete cz.30

Print Friendly, PDF & Email

W poprzednim wpisie pokazałem jak zmienić dane przy pomocy UPDATE, w tym wpisie pokażę w jaki sposób usunąć dane przy pomocy DELETE.

SQL Delete Nieco Teorii…

Schemat użycia DELETE jest bardzo prosty, tutaj również podobnie jak w przypadku UPDATE musi zawiera warunek, który pozwala na realizację usunięcia całego rekordu.

Usunięcie nastąpi z tabeli, która została podana jako parametr, w momencie spełnienia podanego warunku.

Przykłady, Przykłady…

Wykorzystując tabelę searchengine pokażę w jaki sposób usunąć jeden z rekordów. Powiedzmy, że Bing to nie jest najlepsza wyszukiwarka;). W tabeli Bing ma id równe 2, więc masz już warunek usunięcia.

Po wykonaniu polecenia SELECT * FROM searchengine; pojawi się lista rekordów, ale już bez tego odnoszącego się do id=2 czyli Bing.

Wynik polecenia SELECT

Podsumowanie

Jak widzisz usuwanie rekordów jest proste..Oczywiście i w tym przypadku trzeba bardzo uważać, podobnie jak miało to miejsce dla UPDATE, jeden niewłaściwy warunek i żegnasz się z danymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT