Kurs Docker – Aktualizacja silnika Docker’a w Centos/RedHat CZ.4

Print Friendly, PDF & Email

Ważną umiejętnością nie tylko w przypadku Docker’a jest umiejętność aktualizacji wersji silnika Docker’a. Czasami musisz wykonać podniesienie lub też obniżenie wersji Docker, ponieważ jakaś aplikacja wymaga konkretnej wersji lub jakaś biblioteka powoduje problem z jej działaniem.

Zmiana wersji silnika Docker

Musisz rozpocząć od zatrzymania usługi Docker’a.

Następnie usuwasz obecnie zainstalowaną wersję Docker’a. W twoim przypaku powinna być to wersja 18.09.5.

Dla pewności wykonaj aktualizację systemu.

Kolejnym krokiem jest instalacja wersji starszej, w tym przypadku będzie to wersja 18.09.4. Poniższe polecenie ostatecznie wykona downgrade wersji Docker’a.

Dużo prostsze jest wykonanie podwyższenie wersji czyli upgrade. W przypadku podniesienia wersji nie trzeba zatrzymywać usługi, wystarczy wykonać polecenie, które zainstaluje po prostu nowsza wersję.

Zapraszam na kolejny wpis dotyczący warstw w obrazach.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT