Inne usługi Active Directory cz.5

Print Friendly, PDF & Email

Poniżej znajduje się lista dodatkowych usług Active Directory, które można zainstalować. Te usługi są opcjonalne i są instalowane za pomocą kreatora dodawania ról i funkcji na serwerze Windows.

Usługi certyfikatów w usłudze Active Directory

Usługi certyfikatów służą do zarządzania i wdrażania certyfikatów. Certyfikaty służą do cyfrowego podpisywania i szyfrowania dokumentów oraz ruchu sieciowego.

Usługi federacyjne Active Directory

Usługi federacyjne zapewniają jednokrotne logowanie (SSO) dla kont użytkowników aplikacji internetowych, takich jak Office 365.

Lekkie usługi katalogowe Active Directory

AD LDS to usługa udostępniająca usługi katalogowe dla aplikacji, a także magazyn danych i usługi dostępu do magazynu danych. Wykorzystuje standardowe interfejsy programowania aplikacji (API) do uzyskiwania dostępu do danych aplikacji.

Usługi zarządzania prawami w usłudze Active Directory

Ta usługa szyfruje dokumenty i służy do ograniczania dostępu do dokumentów, takich jak wiadomości e-mail, dokumenty biurowe i strony internetowe.

Podsumowanie

Dodatkowe usługi może nie są często wykorzystywane, ale warto widzieć, że istnieją.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT