Harmonogram zadań – MSSQL 2008 cz.10

Print Friendly, PDF & Email

Możemy zaoszczędzić sporo czasu przy codziennych czynnościach lub takich które robimy co jakiś czas. W takich sytuacjach możemy wykorzystać znany z sytemu Windows harmonogram zadań, możemy w nim skonfigurować automatyczne wykonywanie pewnych czynności, jak backup, odbudowywanie indeksów bazy itd.

Na początek skonfigurujemy operator, który będzie wysyłał informacje na maila w przypadku niepowodzenia ustawionych przez nas zadań lub pojawienia się zagrożeń.

Możemy teraz utworzyć zadanie, będzie to np. backup bazy danych, o którym pisałem http://geek-admin.blogspot.com/2013/10/tworzenie-backupu-bazy-mssql-2008-cz7.html.

Codziennie o wybranej godzinie robiony będzie backup we wskazane miejsce.


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT