Chmura na fali

Print Friendly, PDF & Email

Według badań formy Synergy Research Group w III kw. 2020r o kolejne 1,5mld $ wzrosły wydatki organizacji na usługi w chmurze publicznej.

Przewidywania były na poziomie wzrostu o 3%, jednak aż tak dużych wzrostów nikt nie przewidział. Oczywiście przyczyną tych wzrostów jest światowa pandemia. Dzięki chmurze można dużo bezpieczniej a przede wszystkim znacznie taniej w perspektywie miesięcznych rozliczeń prowadzić swoją działalność.

Trendy już się nie zmienią

„Obciążenia są przenoszone do chmur publicznych jeszcze szybciej, niż przewidywano. Hostowane aplikacje są szczególnie atrakcyjne dla przedsiębiorstw, przechodzących przez światową pandemię. W szybkim wdrożeniu pomaga również wiele usług chmury hybrydowej, które ułatwiają przejście do większego wykorzystania chmur publicznych. Jakkolwiek może wyglądać świat po pandemii, nie spodziewamy się odwrócenia tych trendów” – komentuje John Dinsdale, główny analityk w Synergy Research Group.

Zwrot wskaźników w górę nastąpił po tym, jak dynamika na IaaS, PaaS i SaaS słabła, gdyż są to już ogromne rynki.

W III kw. br. nakłady na usługi infrastruktury chmurowej (IaaS, PaaS i hostowane usługi w chmurze prywatnej) oraz na SaaS były wyższe o 28 proc. wobec III kw. ub.r., a na PaaS nawet o 37 proc.

Wzrost na rynkach usług chmury publicznej od I kw. 2019 r. do III kw. 2020 r.

Wzrost na rynkach usług chmury publicznej od I kw. 2019 r. do III kw. 2020 r.
Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT