Azure Active Directory cz.6

Print Friendly, PDF & Email

Usługa Azure Active Directory nosi teraz nazwę Entra ID.

Azure Active Directory (AD) to oparta na chmurze usługa służąca do uwierzytelniania i autoryzacji dostępu. Usługa Azure AD będzie uwierzytelniać użytkowników w aplikacjach opartych na chmurze, takich jak Office 365, Azure i inne aplikacje SaaS.

Azure Active Directory

ADDS = usługi domenowe w usłudze Active Directory (lokalna usługa Active Directory).

AAD – Azure Active Directory (Active Directory oparty na chmurze).

Hybrid Azure AD

Hybrydowa usługa Active Directory ma miejsce, gdy masz lokalną usługę Active Directory (ADDS) i synchronizujesz ją z chmurą Azure Active Directory (AAD). W trybie hybrydowym możesz zsynchronizować lokalną usługę AD z usługą Azure AD przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft o nazwie Azure AD Connect. Dzięki temu możesz mieć tych samych użytkowników i hasła lokalnie i w chmurze. Ma to na celu zapewnienie użytkownikom możliwości pojedynczego logowania zarówno do zasobów lokalnych, jak i do zasobów opartych na chmurze.

Synchronizacja lokalnej usługi AD z usługą Cloud AD jest synchronizacją jednokierunkową, platforma Azure nie synchronizuje się z lokalną usługą AD

Synchronizacja lokacji lokalnej z Azire Active Directory

Podsumowanie

Azure Active Directory, pozwala na pobranie informacji o kontach użytkowników z lokalnej instancji AD i przechowanie ich w chmurze. Takie podejście daje podgląd na wszystkie elementy infrastruktury, które pozwalają na dostęp użytkowników do zasobów.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT