Active Directory Administrative Center Windows 2012 Server cz.5

Print Friendly, PDF & Email

Znana z Windows 2008 R2 przystawka zawierająca możliwość zarządzania szeroko rozumianym środowiskiem sieciowym (użytkownikami, komputerami, grupami itd.), fajną jej właściwością jest możliwość zarządzania w jednej instancji wieloma domenami.

1) AD AC

Uruchamiamy Menedżer serwera, przechodzimy na zakładkę AD DS, klikamy prawym na nazwę naszego serwera, z listy wybieramy Active Directory Administrative Center:

W nowej wersji uproszona została procedura resetu hasła dla użytkownika domenowego:
Wszystkie elementy wchodzące w skład naszej domeny zgrupowane są w jednym miejscu:
Dostępne jest również menu znane z 2008 Server po prawej stronie, dzięki czemu nie musimy opcji szukać pod prawym klawiszem myszy:
Ułatwione zostało również tworzenie kont użytkowników:

Ograniczenie dostępu do zasobów, przydatna rzecz zważywszy na to że dawanie uprawnień we wcześniejszych wersjach jest mało intuicyjna:


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT