6G to przyszłość? Pytanie tylko czy bezpieczna.

Print Friendly, PDF & Email

Nippon Telegraph and Telephone Corp. (NTT) szykuje się do zintensyfikowania prac nad telefonią szóstej generacji (6G). Krok ten ma pozwolić japońskiej firmie telekomunikacyjnej na powrót do czołówki światowego rynku, z której została wypchnięta w ostatnich dziesięcioleciach przez chińską, południowokoreańską i europejską konkurencję.

Prezes NTT, Jun Sawada, zapowiedział zwiększenie nakładów na rozwój 6G we wrześniu tego roku. Towarzyszyło temu ogłoszenie planu całkowitego przejęcia Docomo, spółki zależnej firmy i jednego z potentatów na japońskim rynku telefonii komórkowej.

Warta 38 mld USD transakcja będzie największym tego typu wydarzeniem w historii japońskiej giełdy, a cały proces przejścia ma zakończyć się w grudniu.

Podczas tegorocznego forum NTT poświęconego badaniom i rozwojowi technologii, Sawada zasugerował, że grupa oprze swoją telefonię następnej generacji o IOWN (Innovative Optical and Wireless Network). Zgodnie z wizją NTT kluczem do skutecznego wprowadzenia 6G będzie właśnie sieć oparta na technologiach optycznych.

Wyścig po 6G

Nowa generacja sieci ma być jeszcze szybsza, wydajniejsza, a także zagwarantuje jeszcze mniejsze opóźnienie niż w przypadku 5G. Szacuje się, że szybkość transferu danych sieci szóstej generacji sięgać będzie nawet 1000 Gbps, czyli 5-10 razy więcej niż w 5G. Wzrostowi ma ulec również liczba urządzeń możliwych do podłączenia do sieci, która może sięgnąć nawet 10 milionów urządzeń na jeden kilometr kwadratowy.

Choć technologia 6G ma wejść do użytku około 2027 roku, już teraz stała się obiektem zażartej rywalizacji technologicznej na świecie. Wyraźny nacisk na jej rozwój kładą Amerykanie, którzy widzą w tym szansę na zniwelowanie przewagi, jaką Chińczycy zdobyli na polu 5G. Chiny nie pozostają jednak bierne i już w listopadzie umieściły na orbicie eksperymentalnego satelitę 6G, mającego przetestować przyjęte przez Chińczyków założenia sieci. Bardzo intensywne prace nad telefonią następnej generacji prowadzone są również w Korei Południowej.

Źródło: wnp.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT