10 powodów aby zdobyć certyfikaty Azure

Print Friendly, PDF & Email

Przed przystąpieniem do dyskusji na temat powodów, dla których warto wybrać ścieżkę kariery w Azure, warto wiedzieć, czym dokładnie jest Azure! Microsoft Azure jest obecnie drugim co do wielkości dostawcą usług w chmurze. Jest to portal internetowy, który pomaga uzyskać dostęp do różnych usług i zasobów oferowanych przez firmę Microsoft oraz zarządzać nimi. Niektóre szczegóły dotyczące wzrostu popytu na MS Azure mogą pomóc nadać ton tej dyskusji. W ostatnich latach byliśmy świadkami radykalnego wzrostu popytu na platformę Microsoft Azure – codziennie 1000 nowych klientów rejestruje się na platformie Azure.

Oznacza to, że Azure co roku zyskuje prawie 365 000 klientów. Obecnie korzysta z niego ponad 57% firm z listy Fortune 500. Przychody firmy Microsoft z komercyjnej chmury wzrosły o zdumiewające 104%, co jest wspierane przez roczny wskaźnik przychodów wynoszący 6,3 miliarda USD. Te statystyki wskazują, że do świadczenia niezbędnych usług na platformie Azure potrzebni są wykwalifikowani specjaliści. Dlatego jeśli uważasz, że „certyfikat Azure jest tego wart”, możesz odrzucić swoje wątpliwości!

Więc przejdźmy dalej i dowiedzmy się, co może Ci przynieść certyfikacja Microsoft Azure!

Elastyczność w karierze

Certyfikat Microsoft Azure jest ważny dla kontynuowania kariery w chmurze ze względu na elastyczność. Jeśli chodzi o opcje kariery, możesz uzyskać dostęp do szerokiej gamy opcji kariery. Certyfikacja pomaga zabezpieczyć wiarygodne role w dziedzinie technologii przetwarzania w chmurze, takie jak architekt chmury, architekt rozwiązań i programista. Certyfikacja może również pomóc w wszechstronności w branży, w której pracujesz.

Niemal każda branża wykorzystuje moc przetwarzania w chmurze. Dlatego certyfikat Microsoft może pomóc Ci wejść do świata opieki zdrowotnej, rozrywki i finansów. Możesz uzyskać możliwości pracy w różnych branżach na różnych stanowiskach. To z pewnością wydaje się dobrym pomysłem, jeśli chodzi o zdobycie certyfikatu, prawda? Wielu profesjonalistów zajmujących się chmurą obliczeniową certyfikowanych w Azure pracuje na całym świecie w różnych miejscach, takich jak Wielka Brytania, Francja, Stany Zjednoczone, Niemcy i inne.

Atrakcyjne wynagrodzenia

Kolejnym najważniejszym powodem, dla którego warto rozważyć certyfikację na MS Azure, są korzyści w postaci wynagrodzenia za certyfikację. Jako certyfikowany specjalista masz możliwość wyboru lepszej pracy ze względu na potwierdzenie swoich umiejętności. Dlatego specjaliści zajmujący się chmurą obliczeniową mogą zarabiać lepsze wynagrodzenia w porównaniu z innymi dziedzinami technologii.

Zgodnie z raportem wynagrodzeń firmy ZipRecruiter, średnie wynagrodzenie dewelopera platformy Azure jest szacowane na ponad 130k USD rocznie. Z drugiej strony, średnia pensja architekta platformy Azure wynosi ponad 140k USD. Stopniowo możesz podnosić wynagrodzenie, biorąc udział w kursach umożliwiających uzyskanie tytułu starszego specjalisty platformy Azure.

Porównanie standardów branżowych stosowanych przez różne firmy w różnych krajach; średnia pensja certyfikacyjna profesjonalisty Azure zaczyna się od ponad 40k USD. Podczas gdy seniorzy mogą uzyskać średnio około 170k USD rocznie.

Korzyści z uczenia strukturalnego

Ustrukturyzowane podejście do nauki, po którym następuje certyfikacja Microsoft Azure, może pomóc w łatwej nauce korzystania z różnych narzędzi. Użytkownicy nie muszą uczyć się o różnych narzędziach platformy Azure, aby z nich korzystać. Znajdziesz wiele popularnych narzędzi, takich jak Github, Hadoop, Eclipse i Xcode, które są łatwe do nauczenia. Nowicjusze mogliby efektywnie dostosować się do platformy i korzystać z usług Azure z prostotą i łatwością.

Co najważniejsze, możesz ulepszyć swoją ścieżkę kariery dzięki szybszemu i zwięzłemu procesowi uczenia się, aby uzyskać certyfikat Azure. W Internecie można znaleźć wiele zasobów, takich jak książki, samouczki wideo i kursy uniwersyteckie, aby poznać teoretyczne koncepcje usług platformy Azure. Jednak profesjonalny kurs szkoleniowy może zdziałać cuda w zdobywaniu praktycznego doświadczenia w używaniu platformy Azure do rozwiązywania rzeczywistych problemów biznesowych.

Poprawa standardów bezpieczeństwa

Możesz uzyskać dostęp do lepszych ofert bezpieczeństwa dzięki certyfikacji Microsoft Azure. Chmura MS Azure jest powiązana ze znormalizowanym procesem określanym jako Security Development Lifecycle (SDL). Oznacza to, że możesz mieć pewność pełnego bezpieczeństwa i ochrony aplikacji lub usług hostowanych na platformie Azure. Zatwierdzenie platformy Azure przez europejskie organy ds. Ochrony danych jest ważnym aspektem do rozważenia korzyści wynikających z certyfikacji Microsoft Azure.

Należy również zauważyć, że platforma Azure osiągnęła zgodność z normą ISO 27018, która jest uważana za międzynarodowy standard prywatności w chmurze. Dlatego organizacje mogą być bardziej skoncentrowane na rozwoju i innych podstawowych aspektach swojej działalności, zamiast martwić się o bezpieczeństwo. Certyfikacja na platformie Azure może pomóc Ci stać się częścią lidera na rynku przetwarzania w chmurze. Możesz dowiedzieć się o wszystkich protokołach bezpieczeństwa i środkach ochrony przechowywanych danych.

Wykorzystanie integracji z platformą .NET

Usługi przetwarzania w chmurze dla programistów .Net pomagają uzyskać dodatkowe możliwości. Certyfikacja Microsoft Azure może pomóc w bliskiej integracji, która jest prosta. Stąd można zauważyć, że obawy związane z integracją są łatwo rozwiązywane dzięki ogromnej społeczności gotowej do wsparcia. Jeśli interesujesz się programowaniem za pomocą platformy .Net, certyfikacja MS Azure może być bardzo korzystna dla programistów i menedżerów IT.

Możesz również znaleźć platformę Azure z obsługą różnych technologii open source, takich jak PHP, Linux i Java. Dlatego lepsze możliwości integracji z Azure można ulepszyć za pomocą certyfikatu na MS Azure. Możesz opracować aplikacje, które mogą zmienić sposób przetwarzania w chmurze, jaki znamy.

Dowód zaangażowania

Możesz pokazać swoje zaangażowanie, ponieważ musisz dużo poświęcić, aby zdobyć certyfikat. Musiałbyś zapisać się na kurs i dokładnie się do niego uczyć, co sugerowałoby potrzebę większego zaangażowania.

To pokazałoby, że jesteś gotów poświęcić swój czas i zasoby na osiągnięcie określonego celu. Pokazuje więc Twoje zaangażowanie w poprawę perspektyw zawodowych w dłuższej perspektywie. To jedna z cech, która jest bardzo ceniona przez wielu pracodawców. W rezultacie możesz być w stanie zapewnić dostęp do szerokiej gamy obiecujących opcji kariery i wyróżnić się na tle konkurencji.

Certyfikat działa również jako ważne poświadczenie w CV, pokazując umiejętności zdobyte podczas szkolenia zawodowego. W rezultacie możesz dobrze radzić sobie podczas rozmów kwalifikacyjnych z konkurentami z takim samym doświadczeniem zawodowym. Mając konkretny dowód, taki jak certyfikat, praktycznie żaden pracodawca nie jest w stanie podważyć Twojego prawa do pracy.

Korzystanie z klauzuli Enterprise Agreement

Kolejnym powodem, dla którego odpowiedź brzmi „czy certyfikacja Azure jest tego warta”, jest klauzula umowy przedsiębiorstwa. Klauzula umowy przedsiębiorstwa pomaga organizacjom korzystającym z platformy Microsoft Azure do ich tworzenia. Można go używać do uzyskiwania narzędzi i oprogramowania firmy Microsoft po obniżonych cenach wraz z usługami chmurowymi Azure.

Dlatego firmy, które używają różnych produktów firmy Microsoft, mogą z tego skorzystać. Karierę w Microsoft Azure można kojarzyć ze społecznością przekraczającą 60 milionów komercyjnych klientów Microsoft. Dlatego certyfikacja może pomóc w znalezieniu firmy, która pozwoli Ci wykorzystać umiejętności zdobyte podczas szkolenia z platformy MS Azure.

Większe szanse na rozwój zawodowy

Różne rodzaje opcji certyfikacji, z których można skorzystać w ramach platformy Microsoft Azure, mogą zapewnić szerszą bazę rozwoju zawodowego. Możesz efektywnie zdobywać pracę jako programista dzięki certyfikacji Microsoft Azure. Zapotrzebowanie na usługi przetwarzania w chmurze rośnie z każdym dniem.

Nie minie dużo czasu, zanim godne uwagi referencje specjalistów ds. przetwarzania w chmurze zostaną certyfikowane na platformie Azure. Nie musisz ograniczać się do jednego profilu stanowiska, ponieważ możesz znaleźć różne opcje certyfikatów. Ekspert ds. rozwiązań z certyfikatem Microsoft, deweloper rozwiązań z certyfikatem Microsoft i współpracownik ds. rozwiązań z certyfikatem Microsoft to dostępne opcje.

Certyfikaty obejmują szeroki zakres tematów związanych z Microsoft Azure i mogą przedstawić Cię jako dobrego profesjonalistę na przyszłym rynku pracy w IT. Nie ma ograniczeń co do aplikacji Microsoft Azure, ponieważ można znaleźć ponad 6 milionów użytkowników rządowych usług chmurowych Azure. Oznacza to, że możesz również znaleźć pracę w organizacji rządowej.

Poprawa umiejętności DevOps

Na koniec należy również zwrócić uwagę na korzyści związane z certyfikacją platformy Microsoft Azure wynikające z metody DevOps. Możesz zwiększyć swoje umiejętności, wykorzystując w pełni połączenia DevOps zapewniane przez MS Azure. Możesz uzyskać wiarygodny wgląd w różne praktyki tworzenia oprogramowania, aby tworzyć bezpieczne aplikacje.

Co najważniejsze, możesz być w stanie zapewnić monitorowanie i zarządzanie procesem produkcyjnym. Jako programista może to być pomocne w identyfikowaniu i poprawianiu błędów przed uruchomieniem aplikacji. Te umiejętności z pewnością mogą poprawić Twoje perspektywy zawodowe.

Podsumowanie

Podsumowując, powyższa dyskusja jasno odzwierciedlała dziesięć różnych powodów, dla których warto wybrać certyfikację Microsoft Azure. Główne tematy zidentyfikowane w przyczynach obejmują lepsze możliwości kariery i szeroki wachlarz opcji w różnych sektorach i usługach. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na korzyści płynące z rozwoju zawodowego, które mogą pomóc w stworzeniu wyjątkowej tożsamości.

Rosnące zapotrzebowanie na MS Azure i długoterminowe możliwości kariery w dziedzinie przetwarzania w chmurze to z pewnością powody, aby zdecydować się na certyfikację na MS Azure. Dyskusja skupiła się również na doskonaleniu umiejętności w DevOps oraz wykorzystaniu klauzuli umowy przedsiębiorstwa. Dlatego można stwierdzić, że certyfikacja na Microsoft Azure to dobry sposób na rozpoczęcie kariery w chmurze.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT