Zarządzanie siecią przy pomocy LMS – Debian 6/7

Print Friendly, PDF & Email

Trafiłem ostatnio na ciekawy projekt, dzięki któremu można w znaczący sposób zmniejszyć czas potrzebny na zarządzanie siecią oraz jej userami. Nazywa się Vberry i jest połączeniem gotowego routera oraz panelu LMS, dzięki któremu możemy zarządzać małą osiedlową siecią, jak i taką w średniej firmie.
Dokładny opis całego projektu znajdziemy TUTAJ.

Sam proces instalacji jest dość prosty:

1) Musimy zainstalować Debiana w wersji 6 lub 7 (64 bit),
2) Zainstalować/skonfigurować dwie karty sieciowe
3) Na koniec wcisnąć kilka razy Enter;)

Cały proces instalacji jest zautomatyzowany sprowadza się do pobrania oraz zainstalowania gotowych paczek danych (poniższe polecenia odnoszą się do Debiana 7, natomiast instalacja na wersji 6 różni się jedynie oznaczeniem paczki, zamiast 2.0 wpisujemy w poniższe polecenia 1.0 ):

cd /root

wget http://pliki.vberry.net/vberry-2.0/vberry-2.0-install.sh

chmod +x ./vberry-2.0-install.sh

./vberry-2.0-install.sh

W trakcie instalacji musimy podać jedynie hasło do bazy oraz wyrazić lub nie, zgodę na instalację mrtg.

Po instalacji możemy zalgować się do panelu LMS poprzez:10.2.1.1/lms oraz do PHPMyAdmin poprzez 10.2.1.1./pma. Login oraz hasło do LMS to admin/admin natomiast do MyAdmin’a takie jak konto w systemie. Cały projekt oparty jest na GPL License


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT