Windows 2008 Serwer – Ograniczenie działania zasady – Zasady grup(70-640) cz.7.3

Print Friendly, PDF & Email

1) Wyłączenie OU spod działania zasady wyższego poziomu

Podczas konfigurowania zasad grup może zdarzyć się sytuacja w której dla jednej z jednostek organizacyjnych – użytkowników musimy wyłączyć jakąś opcje która powoduje problemy przy wykonywaniu codziennych czynności, np. wygaszacz ekranu, jednak ta opcja została włączona wcześniej i ma zostać ciągle włączona dla pozostałych części AD.

Utwórzmy w AD jednostkę organizacyjną Pracownicy, w niej drugą DOS:
Uruchamiamy Group Policy Managment:Utworzymy zasadę, dzięki której jedynie ta jednostka organizacyjna będzie wyłączona spod władzy wygaszacza;):

Musimy ustawić wyłączenie wygaszacza dla jednostki DOS:

 

Widzimy że nasze ustawienie jest na pozycji nr.2 co wiąże się z tym, że jest ważniejsze od zasady domyślnej utworzonej przez system:


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT