Windows 2003 Serwer – Dodanie hosta do domeny cz.4

Print Friendly, PDF & Email

Kolejnym ważnym punktem w konfiguracji sieci jest dodanie maszyn do domeny. Dzięki czemu możemy z jednego miejsca skonfigurować wszystko od wystroju pulpitu do praw dostępu do plików.


Musimy posiadać zainstalowanego MS 2003 Server jak kontroler domeny oraz drugą taką maszynę lub Windows XP.

1) Otwieramy  Użytkownicy i komputery w Active Directory (Active Directory Users and Computers) z Narzędzi administracyjnych w menu START.
2) przechodzimy do kontenera Komputery (Computers).
3) Dodajemy nowy Komputer Prawym na Komputery->Nowy->Komputer (Select Computers->Right Click->New->Computer) wpisujemy jego nazwę musi być identyczna jak nazwa tej drugiej maszyny w moim przypadku xp.


4) Przechodzimy do hosta. Wybieramy Mój Komputer-> Nazwa Komputer->Zmień->Wpisujemy nazwę domeny (Right Click My Computer->Computer Name->Change->Add your domain name)na koniec klikamy OK, podajemy login oraz hasło admina w domenie i klikamy OK. Robimy restart i już jesteśmy w domenie.Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT