Tworzenie maszyn wirtualnych przy pomocy Windows Azure

Print Friendly, PDF & Email

Jeżeli nie chcemy inwestować tak jak jak w dobry sprzęt na którym możemy sobie coś dłubać w wolnej chwili w środowisku wirtualnym możemy zainwestować w dostęp do chmury obliczeniowej. Kilka dużych koncernów wystawiło oczywiście odpłatnie infrastrukturę pozwalającą na zdalny dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów sprzętowych. Jednym z dostawców takich rozwiązań jest oczywiście http://www.windowsazure.com/en-us/ prowadzony przez MS, w Polsce wartym sprawdzenia jest http://www.oktawave.com/pl/ gdzie płaci się za czas dostępu do serwerów, Azure daje możliwość dodatkowo rozłożenia płatności na miesięczne raty (abonament). Wracając do Azure możemy wypróbować chmurę za darmo przez 30 dni, jeżeli chcemy dłużej korzystać musimy zaopatrzyć się w kartę do płatności internetowych.

1) Po zalogowaniu zaznaczamy Virtual Machine:

2) Następnie wybieramy interesujący nas system operacyjny zarówno z rodziny MS jak i GNU/Linux:

3) Wpisujemy nazwę naszej maszyny oraz hasło Administratora:

4) W następnych okna wybieramy serwer DNS oraz dodatkowe rzeczy konfiguracyjne.

5) Na koniec zatwierdzamy tworzenie naszej maszyny:

6) Musimy odczekać do 5 minut zanim maszyna zostanie utworzona z naszymi parametrami:

7) Po uruchomieniu naszej maszyny możemy zmienić wiele opcji, w ten sposób dopasować ją do własnych potrzeb:

8) Z naszą maszyną będziemy łączyć się przy pomocy Pulpitu Zdalnego, takie rozwiązanie powoduje że możemy łączyć się z nią będąc w dowolnym miejscu z dostępem do internetu:


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT