Ransomware na Linux

Print Friendly, PDF & Email

Specjaliści od szyfrowania danych zmieniają kierunek zainteresowań. Do tej pory atakowane były głównie systemy Microsoft Windows, teraz zaczyna się to zmieniać.

Specjaliści z Kaspersky Lab wykryli nowy ransomware o nazwie RansomEXX, który do tej pory atakował tylko Windowsy teraz po modyfikacjach ataki zaczęły się na systemy GNU/Linux. Pojawił się on zaledwie w czerwcu 2020, więc tempo dostosowywania się do otoczenia jest „godne” pozazdroszczenia. Ataki są przeprowadzane na firmy, które będą miały możliwości zapłaty za odszyfrowanie danych.

Włamywacze najpierw łamią zabezpieczenia chroniące system IT i następnie zagnieżdżają w pamięci atakowanego komputera binarny plik szyfrujący dane lub blokujący do nich dostęp, po to aby następnie zażądać okupu za przywrócenie systemu do normalnej pracy.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT