Jak wyświetlić listę użytkowników AD z określonej jednostki organizacyjnej?

Print Friendly, PDF & Email

W tym wpisie dowiesz się, jak uzyskać listę użytkowników z jednostki organizacyjnej przy użyciu PowerShell i zestawu narzędzi AD Users and Computers. Warto wiedzieć w którym miejscu możesz znaleźć ścieżkę do konkretnej OU oraz w jaki sposób pokazać użytkowników z subOU.

Wyświetl listę wszystkich użytkowników z jednostki organizacyjnej za pomocą programu PowerShell

W tym przykładzie użyję PowerShell, aby wyświetlić listę wszystkich użytkowników z określonej jednostki organizacyjnej.

Krok 1. Otwórz PowerShell jako Administrator.

Krok 2. Skopiuj i wklej poniższe polecenie. Będziesz potrzebować nazwy wyróżniającej (distinguishedName) jednostki organizacyjnej, szczegóły znajdziesz w kolejnej części wpisu.

Lista użytkowników w OU Users

Uzyskaj użytkowników w jednostce organizacyjnej i podrzędnej jednostce organizacyjnej

Aby wyświetlić listę wszystkich użytkowników w jednostce organizacyjnej i podrzędnych jednostkach organizacyjnych oraz poddrzewie -SearchScope w poleceniu.

Jak uzyskać nazwę (DistinguishedName) wyróżniającą jednostki organizacyjnej

Aby wyświetlić listę użytkowników z jednostki organizacyjnej, potrzebujesz jej nazwy wyróżniającej (distinguishedName), przy okazji przyda się również jej ścieżka w Active Directory. Otwórz przystawkę Użytkownicy i komputery usługi Active Directory (AD Users and Computers), przejdź do jednostki organizacyjnej, która zawiera użytkowników, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości (Properties).

Kliknij Edytor atrybutów (Attribute Editor) i skopiuj wartość wyróżnionej nazwy (distinguishedName). Jeśli nie widzisz karty Edytor atrybutów, musisz włączyć „Funkcje zaawansowane” z menu rozwijanego widoku.

Lista atrybutów dla OU Users

Podsumowanie

Szybki wpis, który pozwala na szybki listing użytkowników zarówno z pojedynczej jednostki organizacyjnej jak i w przypadku, gdy znajdują się podjednostki organizacyjne. Mam nadzieję, że te informacje przydadzą się w codziennej pracy.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT