Jak wyświetlić listę użytkowników Active Directory według działów?

Print Friendly, PDF & Email

W tym wpisie zajmę się wyświetleniem listy użytkowników Active Directory według działów. Warto wiedzieć, w jaki sposób szybko wyświetlić listę użytkowników z konkretnych działów.

Wyświetl listę użytkowników usługi Active Directory według działów za pomocą programu PowerShell

W tym przykładzie wyświetlę wszystkich użytkowników i wymienię tylko nazwę wyświetlaną i atrybuty działu.

Lista użytkowników wraz z nazwą działu

Uzyskaj liczbę użytkowników AD w każdym dziale

W tym przykładzie lista działów wraz z liczbą użytkowników w każdym dziale. Jest to przydatne, aby zobaczyć, ilu użytkowników masz w każdym dziale.

Liczba użytkowników w dziale organizacji

Wyszukaj użytkowników w konkretnym dziale

Aby pozyskać użytkowników z konkretnego działu, możesz użyć parametru -filter. W tym przykładzie wymienię wszystkich użytkowników znajdujących się w dziale „IT”.

Użytkownicy w dziale IT

Podsumowanie

Kilka ciekawych rozwiązań w odniesieniu do użytkowników. Warto zapisać w archiwum te proste skrypty, aby szybko wyciągnąć często powtarzające się prośby od innych działów w stosunku do właściwości związanych z użytkownikami.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT