Jak naprawić serwer DHCP z kodem błędu 20079?

Print Friendly, PDF & Email

Jeśli napotkasz błąd serwera DHCP z kodem błędu 20079, możesz zastosować kilka rozwiązań tego problemu. Przyjrzyjmy się krokom, jak naprawić błąd: „Autoryzacja DHCP nie powiodła się z powodu błędu 20079” (“The Authorization of DHCP failed with Error 20079”). Ten problem jest związany z usługą DHCP działającą w systemie Windows Server.

Kod błędu DHCP 20079 może pojawić się na serwerze Windows Server podczas próby zainstalowania roli DHCP lub odbudowania kontrolera domeny. Błąd pojawia się podczas pracy kreatora konfiguracji DHCP po instalacji.

Naprawa serwera DHCP z kodem błędu 20079

Jeśli napotkasz błąd „Autoryzacja DHCP nie powiodła się z powodu błędu 20079” (“The Authorization of DHCP failed with Error 20079”), możesz rozwiązać ten problem, ponownie uruchamiając usługę DHCP na serwerze Windows. Przejdź do konsoli usług, kliknij prawym przyciskiem myszy usługę serwera DHCP i wybierz opcję Uruchom ponownie (Restart).

Jeśli serwer DHCP nie jest autoryzowany przez usługi AD DS, nie może odpowiadać na żądania DHCP (przydzielanie adresów IP). W przypadku wystąpienia awarii serwera DHCP z kodem błędu 20079 podczas uruchamiania pojawia się następujący błąd.

„Autoryzacja DHCP nie powiodła się z powodu błędu 20079” (“The Authorization of DHCP failed with Error 20079”)

Jeśli dokładnie przyjrzysz się szczegółom błędu, faktycznie zawierają one rozwiązania. Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu:

  • (1)Uruchom ponownie usługę serwera DHCP. To najłatwiejsze i najprostsze rozwiązanie.
  • (2)Jeśli powyższe rozwiązanie nie zadziała, możesz odinstalować DHCP i zainstalować go ponownie.

Rozwiązanie nr 1 działa w większości przypadków, jednak jeśli to nie zadziała, możesz skorzystać z rozwiązania nr 2.

Mam nadzieję, że kroki opisane w tym poście pomogą Ci naprawić awarię serwera DHCP z kodem błędu 20079.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT